TENİS

Dünya Masa Tenisi Şampiyonası başladı

Uluslar arası Masa Tenisi Federasyonu ITTF tarafından düzenlenen Dünya Masa Tenisi Şampiyonası Almanya´nın Düsseldorf kentinde başladı.

Haber Merkezi Diğer

Türkiye'nin 6 sporcu ile temsil edildiği Şampiyona 5 Haziran 2017 günü yapılacak finallerle sona erecek. Almanya´nın Düsseldorf kentinin ev sahipliği yaptığı Şampiyonada ülkemizi antrenörler Bayramali Yıldız ve Nevin Mutlu idaresinde erkeklerde İbrahim Gündüz, Batuhan Ulucak, Talha Yiğenler, Gençay Menge, bayanlarda ise Simay Kulakçeken ve Özge Yılmaz temsil edecek.

Beş kategoride maçlar yapılacak

Tek erkekler, tek bayanlar, çift erkekler, çift bayanlar ve karışık çiftler kategorilerinde yapılacak olan Dünya Masa Tenisi Şampiyonası´na erkeklerde 325, bayanlarda ise 260 sporcu katılacak. Sakatlığı devam eden Milli sporcularımız Melek Hu ve Ahmet Li Dünya Şampiyonasında forma giyemeyecek.

Rakiplerimiz belli oldu

Almanya'nın Düsseldorf kentinde 29 Mayıs Pazartesi günü başlayacak olan Dünya Masa Tenisi Şampiyonasında Milli sporcularımızın eleme turundaki rakipleri belli oldu. Tek erkeklerde; Gençay Menge 42.grupta Cezayirli Kherouf ve Kosovalı Makolli, Talha Yiğenler, 45.grupta Yunan Sgouropoulos ve Lübnanlı Fahes, Batuhan Ulucak 47.grupta Avusturyalı Poweel, Maltalı Baldacchino ve Filiphinli Nayre, İbrahim Gündüz 54.grupta Beyazrus Shamruk, Venezuellalı Pimo ve Guetamalalı Gutierrez ile karşılaşacak.

Tek bayanlarda; Özge Yılmaz 22.grupta Hırvat Mirela Durak ve Pakistanlı Sanam Yasin, Simay Kulakçeken 33.grupta Fin Kirichenko ve Kübali Rodriguez ile karşılaşacak.

Çift erkeklerde; Gençay Menge/Batuhan Ulucak çifti ilk eleme turunda Kosovalı Ademaj/Makolli ile karşılaşacak. İbrahim Gündüz/Talha Yiğenler çifti ise ilk eleme turunu bye geçecek.

Çift bayanlarda; Simay Kulakçeken/Özge Yılmaz ikilisi ilk eleme turunu maç yapmadan geçecekler.

Karışık çiftlerde ise İbrahim Gündüz/Özge Yılmaz çifti ilk eleme turunda Kanadalı Medjugorac/Cote ile Talha Yiğenler/Simay Kulakçeken ikilisi ise Fildişi Sahilinden Ali Kanate/Drame çiftiyle karşılaşacak.

Yorum

ÖNERİLEN VİDEO
Avrupa Halter Şampiyonu Ayşegül Çakın'dan Meh...
+

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.