|
Spor

Zico'dan Fenerbahçe açıklaması

Bir dönem Fenerbahçe'yi de çalıştıran dünyaca ünlü Brezilyalı eski milli futbolcu ve teknik direktör Arthur Zico, şu an sarı-lacivertli takımla herhangi bir ilgisinin olmadığını söyledi.

Yeni Şafak
15:16 . 29/05/2015 Cuma
AA

Bir dönem Fenerbahçe'yi de çalıştıran dünyaca ünlü Brezilyalı eski milli futbolcu ve teknik direktör Arthur Zico, şu an sarı-lacivertli takımla herhangi bir ilgisinin olmadığını söyledi. İstanbul Bilgi Üniversitesi'nin açtığı Spor Yöneticiliği Lisans Programı'nın ilk dersini vermek için İstanbul'da bulunan Zico, üniversitenin Santralistanbul yerleşkesinde düzenlenen toplantıda açıklamalarda bulundu.İstanbul'da bulunmasının Fenerbahçe ile herhangi bir ilgisi olmadığını vurgulayan Zico, şunları kaydetti:"Burada olmamın Fenerbahçe ile hiçbir ilgisi yok. İstanbul Bilgi Üniversitesi'nden aldığım daveti 2-3 aydır değerlendiriyoruz. Ben de planlarım doğrultusunda UEFA Avrupa Ligi finalini Varşova'da yorumladıktan sonra buraya geldim. Buradan da UEFA Şampiyonlar Ligi finalini yorumlamak için Berlin'e gideceğim. Buraya gelmem ile Fenerbahçe'nin Giuliano Terraneo anlaşması tamamen tesadüf oldu. Buraya gelme amacım Fenerbahçe ile ilgili herhangi bir şey değil."Fenerbahçe'yi çalıştırdığı dönemde önemli başarılar kazandıklarını anlatan Arthur Zico, "Teknik direktör olarak çok iyi bir iş yaptığıma inanıyorum. Türk milleti beni çok iyi karşıladı. Tekrar Türkiye'ye geldiğim için çok mutluyum" değerlendirmesinde bulundu."Teklifleri değerlendirebilecek durumdayım"

Zico, teknik direktörlük için Türkiye'den gelecek teklifleri değerlendirebilecek durumda olduğunu ifade etti. Kariyerinde tekrar bir Türk takımı çalıştırmak istediği olup olmadığı sorulan Brezilyalı teknik adam, şöyle konuştu:"Bu sorunuza 'hayır' dememin imkanı yok. Çünkü Türkiye'de geçirdiğim iki sene boyunca çok güzel zamanlarım oldu. Başarılı oldum. Onun dışında insanların misafirperverliğiyle enerjimiz çok uyuştu. Bütün bunlardan dolayı ileride bir fırsat olursa, burada çalışmak, verimli olmak isterim."#zico
#fenerbahçe
#iddia
8 yıl önce
default-profile-img