Teknoloji Appleın Gather Round etkinliğinde tanıtılması beklenen cihazlar

Apple'ın Gather Round etkinliğinde tanıtılması beklenen cihazlar

Apple’ın her yıl düzenlediği tanıtım etkinliği bu yıl 12 Eylül tarihinde gerçekleşecek. İnternette dolaşan sızıntılara göre 3 yeni cihazın tanıtılması beklenen etkinlikte iOS 12’de kullanıma sunulacak. Yarın gerçekleşecek etkinlikle ilgili sızdırılan detayları sizin için derledik.

Mustafa Kalkan Yeni Şafak
Apple bu yıl gerçekleşecek olan etkinliğin ismini 'Gather Round' olarak belirledi.
Apple bu yıl gerçekleşecek olan etkinliğin ismini 'Gather Round' olarak belirledi.

Apple CEO’su Tim Cook’un yarın gerçekleşecek olan etkinlikte iPhone XS, iPhone XS Plus, iPhone XC, Apple Watch Series 4 ve yeni iPad Pro’yu tanıtması bekleniyor. Kaliforniya’daki Steve Jobs Theatre salonunda düzenlenecek etkinlik 30 Ağustos’ta duyurulmuştu. Etkinlikte iOS’un en güncel versiyonu iOS 12’de kullanıma sunulacak.

İşte tanıtılması beklenen ürünler

 • iPhone XS
 • Çentikli tasarımıyla akıllı telefon endüstrisine yön veren iPhone X’in bir üst modeli iPhone XS etkinliğin en dikkat çekici cihazı olacağa benziyor. iPhone Plus modelini geride bırakmayı planlayan Apple, 5.8 inç büyüklüğündeki iPhone XS’i piyasaya sürecek. Model tasarımı, ekranı ve özellikleri bakımından iPhone X ile benzerlik gösterebilir.

Yeni iPhone'ların fiyatları belli oldu
TEKNOLOJİ
Yeni iPhone'ların fiyatları belli oldu
 • iPhone XS Plus
 • iPhone XS’in daha büyük boyutlusu ve 6.5 inç ebatlarında olacağı söyleniyor. İsimlendirmesinin iPhone X Plus olması bekleniyordu. Firma genelde farklı boyutlardaki ürünlerini aynı isim çatısı altında topladığı için bu cihazın da iPhone XS Plus olması muhtemel.
 • OLED ekranlı iPhone XS Plus, çentikli tasarımla gelecek ve genel hatlar itibariyle iPhone X’in büyük boyutlusu olacak.

iPhone Xc'nin prototipi sızdırıldı
TEKNOLOJİ
iPhone Xc'nin prototipi sızdırıldı
 • iPhone XC
 • Yeni tanıtılacak olan ürünler arasında LCD ekran kullandığı için en uygun fiyatlısı olarak belirtilen iPhone XC’de 6.1 inç büyüklüğünde olacak. Çift SIM kart desteğiyle geleceği söylenen cihazın 4 farklı renk seçeneği olacağı belirtiliyor.

 • iPad Pro Plus
 • Apple, tableti iPad Pro’nun bir üst modelini tanıtmaya hazırlanıyor. iPhone X ile gelen FaceID yeni tablette bulunacak. Tasarım anlamında da iPhone X çizgisinde olacağı belirtilen yeni iPad Pro Plus’ta ‘home’ tuşunun kaldırılacağı belirtiliyor.

 • Apple Watch Series 4
 • Firmanın yeni akıllı saatte tasarımsal olarak radikal yenilikler getirebileceği söylentileri bulunuyor. İnterntete sızdırılan fotoğraflara göre yeni Apple Watch çok daha hızlı, ekranı da bir akıllı telefon kadar fazla bilgi gösterecek şekilde tasarlanacak. Teknik özellikler bakımından selefinden çok üstün olacağı düşünülmüyor.

iOS 12 güncellemesini alacak iPhone modelleri
TEKNOLOJİ
iOS 12 güncellemesini alacak iPhone modelleri
 • iOS 12
 • Birkaç ay önce WWDC etkinliğiyle tanıtılan iOS 12’nin özelliklerine dair bilgilendirmeler yapmıştık. Performans bakımından oldukça büyük yenilikler barındıran iOS sürümü tanıtım etkinliğiyle beraber kullanıma sunulacak.

iOS 12'nin öne çıkan 5 özelliği
OYNAT 01:15
iOS 12'nin öne çıkan 5 özelliği
Apple'ın Dünya Geliştiriciler Konferansı etkinliğinde iOS 12 tanıtıldı. Yeni sürümün en dikkat çekici özellikleri performans iyileştirmesi ve tüm cihazlarda kullanılabilir olması oldu. iOS 12 ile hayatımıza girecek yenilikler.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.