|

ASUS ROG oyuncu bilgisayarlarını görücüye çıkardı

ASUS Republic of Gamer tarafından düzenelenen ROG Re: Define 2019 etkinliğinde ROG ailesinin yeni dizüstü oyuncu bilgisayarları tanıtıldı. Intel’in 9’uncu nesil işlemcileri ile üretilen 6 bilgisayar, soğutma sistemleri, grafikleri ve kişiselleştirilebilme özelliği ile ön plana çıktı.

10:14 - 27/04/2019 Cumartesi
Güncelleme: 10:18 - 27/04/2019 Cumartesi
DHA
ASUS ROG serisinden bir oyuncu bilgisayarı
ASUS ROG serisinden bir oyuncu bilgisayarı
ASUS’un oyun donanımı ve yazılımı hakkında çalışan alt markası Republic of Gamer (ROG), yeni bilgisayarlarını görücüye çıkardı.

Lansmanın açılışını ASUS Türkiye, İsrail ve Afrika Bölge Müdürü Bora Aras yaptı. Ürünlerin teknik özellikleri hakkında sunum yapan ROG Global Teknik Pazarlama Direktörü Sascha Krohn, yeni geliştirilen ‘Keystone’ ve diğer özellikler hakkında bilgi verdi. ROG Endüstriyel Tasarımcısı Finn Ke’nin sunumunun ardından Sascha Krohn, lansmana katılanlarla ürünleri yakından inceledi.

ROG en iyisi olacak

Oyun dünyasının ve teknolojinin her geçen gün daha da geliştiğini ifade eden ROG Pazarlama Müdürü Vivian Lien, “Artık kendine oyuncuyum diyen insanların bekleyecek hiçbir şeyi yok. Çünkü önlerinde çok fazla donanım ve teknoloji seçeneği var. Onlar için en iyi seçenekleri sunmaya devam ediyoruz ve iyi bir oyuncu için ROG, en iyi seçeneklerden birisi olacak” dedi.

Yeni ürünleri aynı anda birçok konuda geliştirmeye gayret ettiklerini belirten Lien, “En önemlisi ekranlar. Artık tepkime süreleri çok daha aza indi. İkincisi ise artık kullanıcılar bilgisayarlarını ve donanımlarını istedikleri gibi kişiselleştirebiliyorlar. Biz onlara hem mobiliteyi hem de güçlü bir donanımı sunduğumuz için artık onlar adına istedikleri performansı elde etmek mümkün oluyor” diye konuştu.

Kişiselleştirme öne çıkacak

“En önemli yeniliğimiz, bu zamana kadar sadece harici monitörlerde geliştirilebilen teknolojinin diz bilgisayarlara dahil edilebilmiş olması” diyen ROG Global Teknik Pazarlama Direktörü Sascha Krohn ise şöyle konuştu:

“Teknoloji yenilendikçe biz bilgisayarları daha güçlü, ince ve hafif yapabiliyoruz. Zephyrus bunların en büyük örneği. Strikes modelinde olan bir ‘keystone’ teknolojisi geliştirdik. Bu bilgisayarları kişiselleştirirken çok daha mobil ve kolay bir çözüm sunuyor. Hem oyun içinde hem de oyun dışındaki kullanımlarda, bilgisayarı her konuda kendinize özel bir hale getirip, USB bellek gibi çalışan ‘keystone’ ile çok daha kolay işlem yapabiliyorsunuz.

Mothership ise bugüne kadar dünya üzerine görmediğimiz yeni bir teknoloji. Hem ekran hem de donanım olarak sunulan özellikler yeni bir segmentasyon açtı. Bu en büyük yeniliklerimizden biri.


Intel’in 9’uncu nesil işlemcilerini bütün yeni bilgisayarlara dahil ettik. Asıl nokta bu son teknolojiyi müşterilimiz ile buluşturabiliyor olmakta. Yoksa oyun keyfini arttıracak donanımsal özellikleri diğer firmalar da yapıyor.”


Masaüstü ve dizüstü arasında fark kalmadı

Yeni nesil dizüstü bilgisayarların, masaüstü bilgisayarlardan daha kullanışlı olduğunu da sözlerine ekleyen Krohn, “Kariyerime başlamadan önce tabi ki masaüstü bilgisayar kullanıyordum. Ama artık gelişen teknoloji ile SSD, işlemci ve grafik çözümlemeleri, dizüstü bilgisayar ile masaüstü bilgisayar arasında çok eşdeğer oldu. Sadece fark edemeyeceğiniz küçük nüanslar var. Günlük oyun ya da iş deneyiminde bu farkları anlayamazsınız bile. Evimde her iki bilgisayarı da diğer donanımlara bağlayabiliyorum mesela ve üstelik dizüstü bilgisayarım çok daha az yer kaplıyor. Bugün masaüstü bilgisayarıma bir şey olsa veya çalınsa, tekrar masaüstü bilgisayar almam, dizüstü bilgisayarı tercih ederim” dedi.


Türkiye'nin genç nüfusu çok önemli

Ürünlerin çok kısa bir süre sonra satışa çıkacağını belirten ASUS Türkiye Sistem İş Birimi Ülke Müdürü Özge Kılıç Güler, “Yaklaşık 10 gün önce bu ürünlerin dünyadaki ilk lansmanı New York’ta yapıldı. Şimdi de Türkiye’de gerçekleştiriyoruz. Avrupa’daki ilk lansman burada yapılmış oldu diyebiliriz. Türkiye konumu itibariyle bizim için çok önemli. Avrupa’da olması, insanların kolay ulaşabiliyor olması, insanların sevdiği merak ettiği bir ülke olması sebebiyle Avrupa’dan birçok ülke şu anda bu lansman için geldi. Çok genç bir popülasyona sahip, yaklaşık yüzde 40 oranında bir genç nüfusu var ve onlar da oyuna çok meraklı, çok hevesli. Dolayısıyla onlarla burada buluşmak, ürünleri ilk kez tanıtmak, onların ilgisini ve sevgisini almak bizler için çok önemli. Bu içerisinde bulunduğumuz pazar için de değerli” ifadelerini kullandı.


Bilgisayarların özellikleri

ROG Mothership: Hem oyuncular hem de içerik üreticileri için ekran seçenekleriyle birlikte masaüstü bilgisayarların yerini alacak almak için tasarlandı


  • ROG Zephyrus S: GX502 Active Aerodynamic System (AAS), 240Hz PANTONE onaylı ekran, 9. Nesil Intel Core i7 ve NVIDIA GeForce RTX 2070 GPU G-SYNC uyumlu özelliklere sahip
  • ROG Zephyrus M: GU502 240Hz PANTONE onaylı ekran, ROG Boost ile NVIDIA RTX 2060 ekran kartı ve USB-C şarj özelliklerine sahip
  • ROG Strix Scar III ve Hero III: Intel® Core™ i9-9880H, 240Hz ekran ROG Boost ile NVIDIA GeForce RT 2070,

ROG Strix G: Temel özellikler doğru fiyatta, 144Hz ekran, NVIDIA GeForce RTX 2070 ve Intel Core i7-9750H CPU


#ASUS
#ROG
#Oyun
#bilgisayar
5 yıl önce