TeknolojiPaycell ile 10 milyon müşteriye ulaşacak

Paycell ile 10 milyon müşteriye ulaşacak

Turkcell, alışverişlerde avantaj sunan ödeme kartı “Paycell Card”ı Mobil Dünya Kongresi’nde tanıttı. 10 milyon müşteriye ulaşması beklenen kart, yılda 5-6 milyar liralık hacim oluşturacak. Ayrıca, bu yıl 3,7 milyar liralık yatırım planlayan şirket, enerjide tasarruf sağlayacak 2 milyon lira sermayeli elektrik dağıtım şirketinin kurulması için de süreci başlattı.

Orhan Orhun ÜnalYeni Şafak
Mobil Dünya Kongresi
Mobil Dünya Kongresi
Tüm dünyada telekom şirketleri yatırım ağlarını genişletme stratejisine yöneldi. Tüketici finansman sektörüne ve enerji yönetimine hızlı bir giriş yapan Turkcell de müşterilerine ilgili teknolojileri hizmet olarak götürecek. Turkcell CEO'su Kaan Terzioğlu, Barcelona'da düzenlenen Mobil Dünya Kongresi (MWC) öncesi bir grup gazeteci ile bir araya gelerek, yeni nesil ödeme kartı "Paycell Card"ı anlattı. Terzioğlu, Turkcell'in BDDK onayının ardından, yurt içi, yurt dışı ve internet üzerinden yapılan alışverişlerde kullanılabilecek Paycell Card'ı müşterileriyle buluşturacağını söyledi. Kartın Turkcell İletişim Merkezleri veya anlaşmalı mağazalardan başvuru sürecini beklemeden 5 lira karşılığında anında alınabileceğini belirten Terzioğlu, "Turkcell Mobil Ödeme sisteminde halihazırda 1,2 milyar liralık hacim oluştu. 3 yılda 10 milyon kullanıcı sayısının hedeflendiği Paycell Card ile yılda 5-6 milyar liralık hacim bekliyoruz" dedi.

YATIRIM HEDEFİ 3,7 MİLYAR TL

Şirketin 2016 performansını ve 2017 hedeflerini de anlatan Terzioğlu, geçtiğimiz yıl 3,5 milyar lira yatırım yaptıklarını paylaştı. Bu yıl da 3,7 milyar liralık yatırım yapmayı hedeflediklerini ifade eden Terzioğlu, böylece 2015, 2016 ve 2017 yıllarında lisans bedelleri dahil toplam 15,7 milyar lira yatırım yapılmış olacağı bilgisini verdi. Kaan Terzioğlu, Turkcell olarak enerjide tasarruf imkanı sunacak 2 milyon lira sermayeli elektrik dağıtım şirketinin kurulması için süreci başlattıklarını da dile getirdi. Terzioğlu, kesintisiz güç kaynaklarını, Tüketici Finansman Şirketiyle evlere sağlayacaklarını belirtti.

Kaan Terzioğlu


Turkcell'i onurlandıran ödül

Dünya mobil teknoloji devlerinin bir araya geldiği MWC 17'de Turkcell, GSMA'in en prestijli ve uzun süreli ödülü olan “Mobil İletişim Sektörüne Önemli Katkı” ödülüne layık görüldü. Yardıma ihtiyacı olan mültecilere özel çalışmaları ile fark oluşturan Turkcell'in de aralarında bulunduğu beş operatör adına ödülü CEO Kaan Terzioğlu GSMA Yönetim Kurulu Başkanı Sunil Mittal'ın elinden aldı. GSMA İnsani Durumlar İletişim Sözleşmesi'nin de imzacısı olan Turkcell'le birlikte Vodafone Foundation, Asiacell, Zain ve Deutsche Telecom sahip oldukları ödül ile dünyaya da örnek oldu.Hollanda-İngiltere maçında dikkat çeken detay
Spor

Hollanda-İngiltere maçında dikkat çeken detay

Hollanda'nın İngiltere'ye 1-0 mağlup olduğu hazırlık maçının 68. dakikasında oyuna giren golcü futbolcu Jamie Vardy maçı topa dokunamadan tamamladı.
İnşaat kazısında bulundu: Çuvalla götürdüler
Gündem

İnşaat kazısında bulundu: Çuvalla götürdüler

İzmit'te, bir inşaatın temel kazısı sırasında tarihi mezar bulundu. Müze Müdürlüğü yetkilileri incelemelerde bulunurken, inşaat çalışması durdu.
Çiftlik Bank'tan aldığı para başına dert oldu
Ekonomi

Çiftlik Bank'tan aldığı para başına dert oldu

'Çiftlik Bank'tan aldığım 200 bin lirayı devlete iade etmek istiyorum' diyen iş adamı Fatih Yalçınkaya parayı iade etti, ancak başı dertten kurtulmadı. Bu sefer de Çiftlik Bank alacaklısı olduğunu iddia eden bir avukat makineye haciz koydurdu. Yaşananlar üzerine Yalçınkaya ise makineyi satması halinde tüm parasını Mehmetçik Vakfı'na bağışlayacağını açıkladı.
'Mehmed Bir Cihan Fatihi' başrolünden reytinge ilk yorum
Hayat

'Mehmed Bir Cihan Fatihi' başrolünden reytinge ilk yorum

'Mehmed: Bir Cihan Fatihi' dizisinin ilk bölümde reytinglerde üçüncü sırada yer almasını yorumlayan başrol oyuncusu Kenan İmirzalıoğlu, "Önümüzdeki bölümlere bakacağız" dedi.
Türkiye'nin ilk milli uçak gemisi 2019'da denize inecek
Ekonomi

Türkiye'nin ilk milli uçak gemisi 2019'da denize inecek

Kamuoyunda uçak gemisi olarak bilinen, Türkiye'nin ilk yerli ve milli savaş uçak gemisi " Çok Maksatlı Amfibi Hücum Gemisi TCG Anadolu"nun Tuzla Sedef Tersanesi'ndeki inşasında çalışmalar hızla devam ediyor. Geminin 2019 yılı başlarında yüzdürülmesi planlanıyor.