Teknoloji Tanıtıma saatler kala iPhoneların isimleri ortaya çıktı

Tanıtıma saatler kala iPhone'ların isimleri ortaya çıktı

Apple’ın tanıtım etkinliğine saatler kala tanıtılacak ürünlerin isimleriyle ilgili bir sızıntı gerçekleşti. Firmanın kendi internet sitesinde ortaya çıkan sızıntıya göre cihazlar tahmin edildiği gibi isimlendirilecek.

Mustafa Kalkan Yeni Şafak
Apple tanıtım etkinliğinden önce sızdırılan iPhone XS ve iPhone XS Max'ın fotoğrafı.
Apple tanıtım etkinliğinden önce sızdırılan iPhone XS ve iPhone XS Max'ın fotoğrafı.

Apple’ın bu akşam tanıtacağı yeni ürünlerinin isimleri apple.com adresinde ortaya çıktı. iPhone XS, iPhone XS Max ve iPhone XR olarak adlandırılacak cihazlar sitenin AppleCare desteği ve telefon kılıfı satışı bölümünde bulundu.

  • Daha önceki sızıntılarda tanıtımı yapılacak cihazların iPhone XS Plus ve iPhone XC olarak adlandırılacağı belirtiliyordu. Bu bilgiler şimdi siteden kaldırılsa da ekran görüntüleri internete çoktan düştü.

Apple’ın her yıl gerçekleştirdiği tanıtım etkinliklerinden önce bir dizi sızıntı olayı gerçekleşmesi artık normal karşılanmaya başladı. Geçtiğimiz yıllarda firma resmi Twitter hesabı üzerinden iPhone 7’yi sızdırmıştı. Daha sonrasında da Guilherme Rambo isimli kişi Apple Watch’ın reklam görsellerini keşfederek internette paylaşmıştı.

iPhone XS fiyatı ve özellikleri ortaya çıktı
TEKNOLOJİ
iPhone XS fiyatı ve özellikleri ortaya çıktı

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.