ÖZGÜN

Twitter'da 280 karakter nasıl yapılır?

Twitter 280 karakter yapma işlemi kullanıcılar tarafından büyük merak konusu oluyor. Sosyal medyanın en popüler ağı olan Twitter uygulamasında aktif olan 140 karakter sınırı 280 karaktere kadar yapılabiliyor. Peki Twitter'da şu anda 280 karakter tweet nasıl atılır? İşte adım adım detaylar...

Haber Merkezi Diğer

Twitter'da 280 karakter tweet nasıl yapılır? sorusunun yanıtı haberimizde inceleyebilirsiniz.

Sosyal paylaşım sitesi Twitter, bir iletideki karakter üst limitinin 140';tan 280'e çıkarılmasının denenmeye başlanacağını duyurdu.

Twitter'dan yapılan açıklamada, İngilizce, İspanyolca, Portekizce ve Fransızca dillerindeki paylaşımlarda 140 karakter üst limitinin kullanıcılar için zaman zaman zorluk oluşturduğu ifade edildi.

İngilizce paylaşımların yüzde 9'unun 140 karakter üst limitinde olduğuna dikkat çekilen açıklamada, buna karşın Japonca iletilerin sadece yüzde 0,4'ünün 140 karakter üst limitine ulaştığı vurgulandı.

Açıklamada, Japonca, Çince ve Korece dillerinde tek bir karakterle İngilizce, İspanyolca, Portekizce ve Fransızcaya göre iki kat daha fazla bilgi paylaşılabildiğine değinilerek, İngilizce bir paylaşımın ortalama 34 karaktere, Japonca dilinde ise ortalama 15 karaktere sahip olduğu belirtildi.

Twitter kullanıcılarının kendilerini daha iyi ifade edebilmesi için karakter üst sınırının 280'e çıkartılacağı aktarılan açıklamada, Japonca, Çince ve Korece dillerinin bu yenilikten muaf tutulacağı kaydedildi.

İlk etapta küçük bir grubun 280 karakter üst sınırından yararlanabileceği duyurulan açıklamada, söz konusu değişikliğin ne zaman tüm kullanıcılara açık olacağı hakkında ise bilgi verilmedi.

Twitter'da 280 karakter nasıl yapılır?

Twitter platformunda şu anda 280 karakter tweet nasıl atılır? sorusunun yanıtını adımlarını aşağıda inceleyebilirsiniz.

Twitter, dün sürpriz bir hareketle tweet karakter sınırını ikiye katladı, ancak her Twitter kullanıcısı şu anda yeni limiti kullanamayacak. Twitter, şu anda bu özelliği test için sınırlı sayıdaki kullanıcılar için kullanıma sunmuş durumda.

Ancak biz internette şu anda Twitter'ı 140 yerine 280 karakterle nasıl kullanacağınızın bir yolunu keşfettik. Eğer siz de şimdi 280 karakter tweet atmak isterseniz bu yolu izleyin;

1. Tarayıcınız için Tampermonkey eklentisini yükleyin (Chrome linki burada)

2. Buradaki Github sayfasına gidin ve sağ üstteki "raw" butonuna basın. Sonrasında buradaki kodu Tampermonkey'e yüklemelisiniz. Bunun için "install" deyin.

3. Şimdi twitter.com'u ziyaret edin ve 280 karakter tweet atmaya başlayın. Tampermonkey'de script'in çalıştığından emin olun.

Bu, tweet için web istemcisini her kullanışınızda otomatik olarak Twitter.com'da çalışacak basit bir geçici çözüm. Tampermonkey yaygın olarak kullanılan javascript tabanıyla, tweet düğmesi sınırını atlamanıza yardımcı olan zararsız bir geçici çözümdür.

Yorum

ÖNERİLEN VİDEO
Yetimlerin babası: Bahattin Yıldız
+

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.