Dünya Afrinde sivil zafer

Afrin’de sivil zafer

TSK’nın Zeytin Dalı Harekatı sırasında sivillere yönelik gösterdiği hassasiyet, Afrin’in alınmasının ardından merkezdeki binalarda kendini gösterdi. Merkezde sadece teröristlerin mevzi yaptığı ve güvenlik güçlerine saldırı gerçekleştirdiği noktalarda hasar bulunurken, başta hastane, okul ve cami olmak üzere diğer binalarda tek kurşun izi dahi bulunmuyor.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi Yeni Şafak
Afrin’de sivil zafer
Binalarda tek bir kurşun izi bile yok

TSK sadece teröristleri, terör örgütüne ait barınak, sığınak, mevzi, silah, araç ve gereçleri hedef aldı. İlçenin kuzeybatısında teröristler tarafından kullanılan, içinde terör örgütü elebaşı fotoğraflarının da bulunduğu hastaneye harekat sırasında tek kurşun dahi atılmadı.

SADECE MEVZİLERİNİ VURDUK

Afrin merkezinin alınması sırasında görev yapan komando birliğinin tabur komutanı, “TSK, sivil halkın yaşadığı hiçbir binaya zarar vermedi. Bunun göstergesi ilçe merkezindeki binalar. Teröristlerce mevzi olarak kullanılan binalara yönelik atış yapılırken geri kalan binaların hiçbirinde hasar yoktur” dedi.

Afrinliler bize
dua ediyor
GÜNDEM
Afrinliler bize dua ediyor

Akdeniz'den vuracaktık
DÜNYA
Akdeniz'den vuracaktık

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.