Dünya İsrailden Filistin kurumlarına baskın

İsrail'den Filistin kurumlarına baskın

İsrail, Batı Şeria'da faaliyet gösteren "Ahrar Esirler ve İnsan Hakları Araştırma Merkezi"ni kapattı. Merkezlere baskın düzenleyen İsrail askerleri, buradaki bazı doküman, bilgisayar ve elektronik eşyalara el koydu.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi AA
İsrailden Filistin kurumlarına baskın
İsrail askerlerinin Batı Şeria'da faaliyet gösteren "Ahrar Esirler ve İnsan Hakları Araştırma Merkezi" ile "Zekat Komitesi"ne baskın düzenlendiği, "Ahrar Esirler ve İnsan Hakları Araştırma Merkezi"nin kapatılmasına ilişkin tebligatın yetkililere teslim edildiği bildirildi.

Ahrar Esirler ve İnsan Hakları Araştırma Merkezi Müdürü Fuad el-Hafeş, "Dün akşam saatlerinde Batı Şeria'nın Nablus kentinde bulunan merkezimize baskın düzenleyen İsrail askerleri, merkezin kapatılmasına yönelik tebligatı bırakarak buradan ayrıldı" dedi.

Hafeş, baskın ve aramalar sırasında oluşan maddi hasarın yanı sıra, İsrail askerlerinin 3 şahsi bilgisayar ve bazı elektronik aletlere de el koyduğunu aktardı.

Öte yandan görgü tanıklarından alınan bilgiye göre, İsrail askerleri Beytullahim'deki "Zekat Komitesi"ne de baskın düzenledi. Merkezin kapılarını kıran askerlerin, bilgisayar ve bazı özel dosyalara el koyduğu kaydedildi.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.