Dünya Lübnanda Cumhurbaşkanı seçimi krizi

Lübnan'da Cumhurbaşkanı seçimi krizi

Mecliste Nebih Berri'nin başkanlığında, 31 Ekim'de görev süresi dolacak Cumhurbaşkanı Mişel Avn'ın yerine yeni birinin seçilmesi için, düzenlenen oturuma 128 milletvekilinden 122'si katıldı. Meclis salonunda oturumu takip eden AA muhabirinin aldığı bilgiye göre, gizli yapılan oylamada, hiçbir aday seçilmek için gerekli olan oyların 3'te 2'sini alamadı.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi Diğer
Lübnanda Cumhurbaşkanı seçimi  krizi
Arşiv

Mecliste Nebih Berri'nin başkanlığında, 31 Ekim'de görev süresi dolacak Cumhurbaşkanı Mişel Avn'ın yerine yeni birinin seçilmesi için, düzenlenen oturuma 128 milletvekilinden 122'si katıldı.

Meclis salonunda oturumu takip eden AA muhabirinin aldığı bilgiye göre, gizli yapılan oylamada, hiçbir aday seçilmek için gerekli olan oyların 3'te 2'sini alamadı.

Yapılan sayım sonucu adaylardan Mişel Muavvad 36, Selim Addi 11, Reşid Kerami 1 alırken, 11 geçersiz ve 63 de çekimser oy kullanıldı.

Mevcut Cumhurbaşkanı Avn, 31 Ekim 2016'da cumhurbaşkanlığı için düzenlenen 46'nci oturumunun sonunda seçilebilmişti.

Mişel Avn, Mayıs 2014'te görevi dolan Cumhurbaşkanı Mişel Süleyman'ın yerine, 2.5 yıl süren siyasi çekişmeler ve çalkantılı süreçten sonra koltuğa oturabilmişti.

30 aylık kriz çözüldü: Lübnan'da Cumhurbaşkanı seçildi
DÜNYA
30 aylık kriz çözüldü: Lübnan'da Cumhurbaşkanı seçildi

Lübnan Türkiye'den üçüncü insani yardım gemisini karşılamaya hazır
DÜNYA
Lübnan Türkiye'den üçüncü insani yardım gemisini karşılamaya hazır

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.