Üniversiteliler Zeytin hasatında
EĞİTİM

Üniversiteliler Zeytin hasatında

Kilis''te, bir süre önce başlayan zeytin hasadı devam ederken, 7 Aralık Üniversitesi''nde bulun Tarımsal Uygulama Merkezi (TUAM) Mercidabık''ta bulunan zeytin uygulama bahçesinde hasat işlemleri öğrenciler ile birlikte yaptırılıyor.

İha Yeni Şafak
Meslek Yüksekokulu Bahçe Tarımı bölümü 1. Sınıf öğrencileri Yrd. Doç. Dr. Bekir Bülent Arpacı eşliğinde Mercidabık Kampüsü''ne giderek orada zeytin ağaçlarını incelediler ve zeytin hasadına katıldılar.

Rektör Prof. Dr. İsmail Güvenç ve Genel Sekreter Yardımcısı Doç. Dr. İsmail Gül de hasada katıldı. Öğrencilere çalışma sırasında giyebilmeleri için önlük dağıtıldı. Rektör Güvenç ise zeytin ağaçları ile ilgili olarak Güneydoğu Anadolu Bölgesi''nin en önemli zeytin çeşidi olan ve meyveleri yüzde 31 oranında yağ içeren Kilis yağlık zeytininin Kilis''in en önemli zirai faaliyetlerini oluşturduğunu belirtti. Güvenç, Zeytin ağaçlarının çok uzun ömürlü bitkiler olduğunu, üniversite olarak zeytin araştırmalarına daha fazla önem vereceklerini açıkladı.

Yorum

ÖNERİLEN VİDEO
Avcı engelli öğretmenle böyle ilgilendi
+

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.