Ekonomi İlk uçuş 31 Ekimde

İlk uçuş 31 Ekim’de

THY’nin İstanbul yeni havalimanından uçuşları netleşti. 29 Ekim’de açılacak yeni havalimanından ilk yolcu uçağı 31 Ekim’de İstanbul-Ankara seferi için saat 11.10’da havalanacak. 30 Aralık’a kadar sadece Ankara, Antalya, İzmir ile Azerbaycan, KKTC’ye karşılıklı seferler düzenlenecek.

Yasin Yılmaz Yeni Şafak
İlk yolcu uçağı 31 Ekim’de İstanbul-Ankara seferi için saat 11.10’da havalanacak.
İlk yolcu uçağı 31 Ekim’de İstanbul-Ankara seferi için saat 11.10’da havalanacak.

Türk Hava Yollarının (THY) 29 Ekim tarihinde açılacak İstanbul yeni havalimanından gerçekleştireceği ilk uçuşlar belli oldu. THY’den yapılan açıklamaya göre, tarihe, İstanbul yeni havalimanından havalanan ilk yolcu uçağı olarak geçecek uçak 31 Ekim tarihli “TK2124” koduyla İstanbul’dan havalanacak. İstanbul yeni havalimanı (ISL) - Ankara Esenboğa Havalimanı (ESB) seferini gerçekleştirecek ilk sefer saat 11.10'da icra edilecek ve uçuşun yaklaşık 45 dakika sürmesi bekleniyor.

BEŞ NOKTAYA HERGÜN BİRER UÇUŞ

31 Ekim'deki ilk uçuşun ardından 30 Aralık tarihine kadar İstanbul Yeni Havalimanı'ndan, dış hatlarda Azerbaycan/Bakü ve Kıbrıs/Ercan, iç hatlarda ise Ankara, Antalya ve İzmir'e her gün uçuş planlanıyor. İstanbul yeni havalimanından gerçekleştirilecek uçuşlar yolculara yeni havalimanı içinde bağlantılı uçma imkanı da sunacak. Boeing 737-800 tipi uçaklar ile gerçekleştirilmesi planlanan seferler haftalık 7 frekans olarak icra edilecek. 31 Aralık'ta gerçekleşecek büyük taşınma sonrasında tüm operasyonu, Atatürk Havalimanı'nda yeni havalimanına aktaracak yeni bir planlama yapılacak.

  • Ankara, Antalya ve İzmir’e bilet 59 TL
  • THY, büyük göçü gerçekleştireceği 30-31 Aralık’a kadarki 2 aylık dönemdeki ticari tecrübe amaçlı düzenli uçuşlarına 1 Kasım’da başlayacak. Daha önce 2 ayda toplam 30 uçuş planlanmıştı. Yeni düzenlemeye göre THY, 1 Kasım’dan başlamak üzere günde 5 kalkış, 5’te iniş olacak şekilde uçuş planı yaptı. Her gün İstanbul Yeni Havalimanı’ndan 5 noktaya, yurtiçinde Ankarf Antalya’ya, İzmir ve yurtdışında ise Bakü ile Ercan’a gidiş-dönüş uçuşlar yapılacak. 2 aylık dönemdeki kampanyalı ücretlerde şöyle olacak; Ankara, Antalya ve İzmir tek yön 59 TL , Ercan’a tek yön 179 TL, Bakü’ye gidiş-dönüş 99 ABD dolar olacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.