Ekonomi Osmangazi Köprüsü satılacak iddialarına açıklama

'Osmangazi Köprüsü satılacak' iddialarına açıklama

Osmangazi Köprüsü'nün satılacağı iddialarına ilişkin Otoyol Yatırım ve İşletme AŞ Üst Yöneticisi Yavuz Batum'dan açıklama geldi. Batum, ortakların, uygun bulduğu takdirde bir miktar hisse satışı hedefleyebileceğini belirterek, "Bu amaçla, görevli şirketimiz, şirketimize danışmanlık yapacak deneyimli uluslararası banka/finans kuruluşu seçimi için girişimlere başlamıştır." dedi.

Haber Merkezi AA
Osmangazi Köprüsü
Osmangazi Köprüsü

Otoyol Yatırım ve İşletme AŞ Üst Yöneticisi Yavuz Batum yazılı açıklamasında, OsmangaziKöprüsü'nün satılacağı yönünde medyada yer alan haberlere ilişkin kamuoyunun ilk elden doğru bilgilendirilmesinin uygun görüldüğünü bildirdi.

Gebze-Orhangazi-İzmir Projesi yapımının bu yıl içinde tamamlanacağına dikkati çeken Batum, şunları kaydetti:

"Yap-işlet-devret projelerinde, görevli şirketlerin, projelerin yapımı tamamlanıp tümüyle işletmeye açılmasından sonra hisselerinin belli bir bölümünü yatırımcı kuruluşlara satarak ortaklık yapısını güçlendirmeleri çok uygulanan bir sistemdir.

Bu büyüklükteki bir projede hisse satışı uzun zaman gerektiren bir süreçtir. İlk aşama, projemizin uluslararası finans piyasalarında değerini tespit etmek ve potansiyel alıcıları belirlemektir. Bunun akabinde, ortaklarımız uygun bulduğu takdirde bir miktar hisse satışı hedefleyebileceklerdir. Bu amaçla, görevli şirketimiz, şirketimize danışmanlık yapacak deneyimli uluslararası banka/finans kuruluşu seçimi için girişimlere başlamıştır.''

Moody's: Küresel kredi koşulları 2019'da zayıflayacak
EKONOMİ
Moody's: Küresel kredi koşulları 2019'da zayıflayacak

Cumhurbaşkanı'ndan şeker ve kömür müjdesi
EKONOMİ
Cumhurbaşkanı'ndan şeker ve kömür müjdesi

MTV'nin ilk taksiti için son gün 31 Ocak
EKONOMİ
MTV'nin ilk taksiti için son gün 31 Ocak

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.