Gündem3 subaya 3er kez müebbet

3 subaya 3’er kez müebbet

FETÖ’nün 15 Temmuz darbe girişimine ilişkin, 3’ü subay 70’i Hava Harp Okulu öğrencisi olmak üzere 75 sanığın yargılandığı davada, esas hakkındaki mütalaasını açıklayan cumhuriyet savcısı, tutuklu sanıklar eski yüzbaşı Mesut Metin Kazancı, eski teğmenler Harun Ay ve Burhanettin Koyuncu hakkında üçer kez ağırlaştırılmış müebbet ve on beşer yıla kadar hapis cezasına çarptırılmalarını, diğer tüm sanıklar hakkındaki dosyanın ise ayrılmasını talep etti.

Mustafa Sait ÖzkanYeni Şafak
Darbe girişiminin hemen  ardından 
Hava Harp Okulu ve laojmanlarına 
yönelik operasyon yapılmıştı.
Darbe girişiminin hemen ardından Hava Harp Okulu ve laojmanlarına yönelik operasyon yapılmıştı.

Duruşma salonuna girmek isteyen ve şüpheli hareketler sergileyen kişi gözaltına alındı

ÖĞRENCİLERİN DOSYASI AYRILDI

Cumhuriyet Savcısı Halil İbrahim Kuş, davanın esasına ilişkin mütalaasının hazır olduğunu söyledi. Mütalaada, iddianamedeki içeriğin aynen tekrarı ile birlikte, tutuklu sanıklar olarak yargılanan eski 3 subayın haricindeki ikisi er, 69’u öğrenci olmak üzere toplam 72 sanık hakkındaki dosyanın ayrılması talep edildi.

ORGANİK BAĞ!

Sanıkların FETÖ'yle organik bağının bulunduğu kaydedildi. Sanıklar Yüzbaşı Mesut Metin Kazancı, teğmenler Harun Ay ve Burhanettin Koyuncu hakkında üçer kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istenen mütalaada, bu sanıklar hakkında ayrıca 7,5 yıldan 15 yıla kadar hapis cezasına verilmesi öngörüldü. 

REKLAM

FETÖ’nün rüyacısına 9 yıl hapis
GÜNDEM
FETÖ’nün rüyacısına 9 yıl hapis

Avukatı da FETÖ’den
gözaltında
GÜNDEM
Avukatı da FETÖ’den gözaltında

Bayern Münih-Beşiktaş
Spor

Bayern Münih-Beşiktaş

Beşiktaş'ın Şampiyonlar Ligi'nde oynayacağı Bayern Münih maçının ilk 11'leri belli oldu. Alman ekibinde Robben ve Ribery 11'de yer almadı. Şenol Güneş, stoper ikilisini Pepe-Vida yaparken sağ bekte Adriano'ya şans verdi. Tecrübeli teknik adamın forvetteki tercihi ise Vagner Love oldu.
Cenk Tosun'dan Bayern maçı öncesi Beşiktaş paylaşımı
Spor

Cenk Tosun'dan Bayern maçı öncesi Beşiktaş paylaşımı

Beşiktaş'ın Bayern Münih'le oynayacağı maçı öncesinde siyah beyazlıların eski oyuncusu Cenk Tosun, paylaşımda bulundu. Beşiktaş'a başarılar dileyen yıldız isim, "Kalbim ve dualarım sizinle" ifadelerini kullandı.
'Ölmek üzere olan PKK'ya suni teneffüs yapıyorlar'
Dünya

'Ölmek üzere olan PKK'ya suni teneffüs yapıyorlar'

Yeni Şafak muhabiri Yılmaz Bilgen, terör örgütü PKK/PYD'yi desteklemek amacıyla Şii milislerin Afrin'e girmesine ilişkin "Şii milislerin bölgeye girişi, kampanya şeklinde köpürtülüyor. Reuters da bunun üstlenicisi konumunda. Bu PKK'yı koruma kalkanı. Bence hak ettiğinin çok üzerinde değer vererek, hadiseyi olduğundan farklı göstermeyi amaçlıyorlar. Bu girişimlerle, ölmek üzere olan PKK'ya suni tenefüs yapıyorlar. Paniğe kapılacak bir şey yok" ifadelerini kullandı.
Türk taraftarlardan tarihi 'Truva' girişimi
Spor

Türk taraftarlardan tarihi 'Truva' girişimi

Beşiktaş, UEFA'daki uzatmalı cezası sebebiyle Bayern Münih maçına taraftar götürmeme kararı almıştı. Ancak Almanya'da yaşayan Türk taraftarlar Bayern Münih taraftarları arasında maç izlemek için stadyumun belirli bölümlerinden bilet aldı.
İşte muhtemel 2019 seçimi oy pusulası
Gündem

İşte muhtemel 2019 seçimi oy pusulası

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın grup toplantısından sonra açıkladığı seçim ittifakının adının ‘Cumhur ittifakı’ olacağının belli olmasının ardında gözler yarın Meclis’e sunulacak 26 maddelik teklife çevrildi. İşte son gelen bilgilere göre 2019’da sandıkta karşımıza çıkması muhtemel oy pusulası da böyle şekillenebilir…