Gündem Adil Öksüzünselefi Halit

Adil Öksüz’ün selefi ‘Halit’

Yeni Şafak’ın ortaya çıkardığı darbe konuşmalarının geçtiği ByLock yazışmalarıyla firari Adil Öksüz’ün selefinin Halit ismindeki FETÖ’cü olduğu ortaya çıktı. ByLock’tan konuşan iki mahrem imamın dert yandığı Halit ile ilgili Bahadır Köroğlu, “Nasıl bir adam bari iyi mi bu Adil abi? Başımıza dert olmasın Halit Bey gibi” diyor.

Osman Özgan Yeni Şafak
Adil Öksüz’ün selefinin Halit ismindeki FETÖ’cü olduğu ortaya çıktı.
Adil Öksüz’ün selefinin Halit ismindeki FETÖ’cü olduğu ortaya çıktı.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca ortaya çıkarılan FETÖ'nün TSK'daki iki imamı arasında geçen ve 15 Temmuz darbe girişimine ilişkin en somut konuşmaların yapıldığı ByLock yazışmalarında, örgütün firari imamı Adil Öksüz'e ilişkin dikkat çekici ayrıntı yer aldı.

HİPNOZU BİZZAT TAKİP ETMİŞ

Yeni Şafak'ın dün "Bu adam her şeyi yapar" başlığıyla duyurduğu ByLock içeriklerinde, mahrem imam Bahadır Köroğlu, darbe girişimi öncesinde elebaşı Fetullah Gülen tarafından TSK imamı yapıldığı anlaşılan Adil Öksüz hakkında konuştukları sırada diğer imama, "Kayseri Hava İkmal olayında gelmişti. Bizzat takip etmişti" ifadesini kullanıyor.

YAZIŞMALARDA ORTAYA ÇIKTI

Söz konusu yazışmalar, Kayseri'deki FETÖ kumpasını akıllara getirdi. Emekli Askeri Hakim Ahmet Zeki Üçok, 2009 yılında Hava Kuvvetleri Komutanlığı Askeri Savcısı olduğu dönemde, Kayseri 2'nci Hava İkmal Bakım Merkezi Komutanlığı'nda görevli 3 astsubay hakkında FETÖ soruşturması başlatmıştı. Söz konusu astsubayların FETÖ tarafından hazırlanan sahte emirleri gerçekmiş gibi amirlerinin şifrelerini kullanarak TSK'nın resmi yazışma sistemine soktukları ve bazı TSK personelini Ergenekon örgütü üyesi göstermeye çalıştıkları belirtiliyordu.

ÜÇOK’U TUTUKLAMIŞLARDI

Ancak astsubayların tutuklanmasından yaklaşık 9 ay sonra Ahmet Zeki Üçok, söz konusu soruşturma sırasında astsubaylara hipnozla işkence yapmakla suçlanarak tutuklanmıştı. Söz konusu ByLock içeriklerine göre, daha önce örgütün Hava Kuvvetleri imamı olan Adil Öksüz'ün, FETÖ'nün o dönem TSK'daki faaliyetlerini deşifre edecek soruşturmayı bizzat takip ettiği şeklinde değerlendiriliyor.

ÖKSÜZ'DEN ÖNCE HALİT TSK İMAMIYMIŞ

Teröristbaşı Fetullah Gülen'in çok güvendiğinden ve TSK imamı yapıldığından bahsedilen ByLock içeriklerinde geçen "Halit" ismi dikkat çekiyor. İki mahrem imam arasında geçen ByLock mesajlarına göre Öksüz'en önce Halit isimli kişinin TSK imamı olduğu anlaşılıyor. Ancak söz konusu iki imam da Halit hakkında birbirlerine ByLock'tan dert yanması ise dikkat çekti. Buna ilişkin konuşmanın birinde Bahadır Köroğlu, "Nasıl bir adam bari iyi mi bu Adil abi? Başımıza dert olmasın Halit Bey gibi" diyor. Konuşmanın devamında ise Köroğlu, şunları söylüyor:

"Eğer bu adam (Adil Öksüz) bu kadar güçlüyse ve dayı (Fetullah Gülen) gidişattan memnun değilse bizim patronu dergiden kovarlar. Bölgeden değil. İşte abi analizci Muhsin'e verileri verin sonucu desin. Kim takar Halit'i. Benim anladım Halit Bey patronu da kullanarak istediğini yaptırmaya çalışıyor. Yani buradakilerin hissiyatı filan umurunda değil. Tam Kemalettin kafası. Tam bir pislik ya."

  • Bugün süperdiniz beni motive ettiniz!
  • Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca ortaya çıkarılan FETÖ’nün TSK’daki iki imamı arasında geçen ByLock yazışmalarının başında, “Abi adam sömestirdan sonra okullara da el koyacakmış... Hiçbir şey kalmadı. Bir şey olması lazım artık” şeklinde karamsar mesajları dikkat çekiyor. İmamların, daha sonraki mesajlarındaki darbe mutluluğu göze çarpıyor. İmamlardan Bahadır Köroğlu, konuşmanın sonunda pervasız bir şekilde motive olduğunu söylüyor. FETÖ’cü imam Bahadır’ın o mesajları da şu şekilde: “Neyse abi bugün süperdiniz, devamı temennisiyle. Beni motive ettiniz.”

MiT paketledi
GÜNDEM
MiT paketledi
Elazığ'da arama kurtarma çalışmalarından peş peşe güzel haberler
Gündem

Elazığ'da arama kurtarma çalışmalarından peş peşe güzel haberler

Elazığ'da meydana gelen 6.8 büyüklüğündeki deprem sonrası yıkılan binaların enkazı altına kalan 38 kişinin olduğu ve kurtarma çalışmalarının sürdüğü bildirildi. Enkazdan şu ana kadar 11 kişi sağ kurtarıldı. Enkazdan çıkarılan 12 yaşındaki Miraç, hastanede hayatını kaybetti. Devam eden arama kurtarma çalışmalarında Elazığ merkezde yıkılan binanın altında kalan aileden Cengiz Çelik 15 saat sonra sağ olarak kurtarıldı. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, yaptığı açıklamada enkazdan 39 kişinin sağ kurtarıldığını belirtti. Devam eden arama kurtarma çalışmalarında enkaz altında kalan bir kişi daha 17 saat sonra kurtarıldı. Elazığ'daki depremde sağlık personelinin telefonla görüştüğü "Azize" isimli kadın, enkaz altından 17 saat sonra kurtarıldı. Elazığ'da Mustafa Paşa Mahallesinde yapılan çalışmalarda 19 saat sonra enkazdan bir kişi daha sağ olarak çıkarıldı. Toplamda 45 kişi sağ olarak kurtarıldı.

3 Bakan Elazığ'da ortak basın açıklaması yaptı: 22 kişi hayatını kaybetti
Gündem

3 Bakan Elazığ'da ortak basın açıklaması yaptı: 22 kişi hayatını kaybetti

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu açıklama yapıyor. Bakan Soylu, "Malatya'da 4, Elazığ'da 18 vatandaşımız deprem nedeniyle hayatını kaybetti. 39 vatandaşımız enkaz altından sağ kurtarıldı" dedi. Sağlık Bakanı Koca, yaptığı açıklamada "Sağlık kuruluşlarına başvuran 1031 kişiden 382'si yaralıydı. Serviste takibi yapılan 128 hastamızdan 34'ünün tedavisi yoğun bakımda sürüyor" ifadelerini kullandı. Çevre ve Şehircilik Bakanı Kurum ise yaptığı açıklamada "368 kişiden oluşan 184 ekiple üstyapıda hasar tespit çalışmalarını yürütüyoruz. Valiliğimiz ailelerimize bugün acil ihtiyaçlarını gidermeleri için nakdi yardım yapacaktır." dedi.
Depremden hasar gören Adıyaman Cezaevi boşaltılıyor
Gündem

Depremden hasar gören Adıyaman Cezaevi boşaltılıyor

Elazığ'daki deprem sonrası açıklama yapan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu depremde hasar gören Adıyaman Cezaevi'nin boşaltılacağını açıkladı. Adalet Bakanlığı, "Kısmi çatlaklar oluşan Adıyaman Cezaevi'ndeki 814 hükümlü ve tutuklu Gaziantep, Şanlıurfa ve Kahramanmaraş’a nakledilmeye başlandı" dedi.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.