Gündem Afetlerin ev sahibi

Afetlerin ev sahibi

Çamlıca Camii'nin inşaatında 72 metre yüksekliğindeki dev kubbenin beton döküm işlemine başlandı. 50 bin kişinin aynı anda ibadet edebileceği cami, herhangi bir afet anında kapalı alanlarıyla 100 bin kişiye ev sahipliği yapabilecek.

Haber Merkezi Yeni Şafak
Yapımı büyük hızla devam eden Çamlıca Camii inşaatında sona yaklaşılıyor. Bittiğinde 50 bin kişinin aynı anda ibadet edebileceği büyüklükte olan Çamlıca Camii'nin bir başka özelliği ile de ön plana çıktığını anlatan İstanbul Cami ve Kültür Hizmet Birimleri Yaptırma ve Yaşatma Derneği Başkanı Ergin Külünk şunları aktardı: “Bu projenin ayrı bir özelliği daha var. Bizim kapalı alanlarımızda ihtiyaç halinde yaklaşık 100 bin insanı sivil savunma anlamında barındırabilecek büyüklükte. Yani herhangi bir deprem ya da başka bir sıkıntılı durumda bu proje 100 bin insanı barındırabiliyor. Buda sivil savunma anlamında ciddi bir hizmet vereceği manasına geliyor” dedi. Caminin dev kubbesinin beton dökme işleminin tamamlanmasının ardından, binanın iç kısmının süslemelerinin yapımına geçilecek.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.