Gündem Ağrılılardan Diyarbakırdaki annelere destek yürüyüşü 2 bin kişi yola çıkacak

Ağrılılardan Diyarbakır'daki annelere destek yürüyüşü: 2 bin kişi yola çıkacak

Ağrı'dan 2 bin kişi, Diyarbakır annelerine destek vermek amacıyla yürüyüş yapacak. Evlat nöbetinin yıl dönümü olan 3 Eylül'de yapılacak yürüyüşle ilgili açıklamada bulunan Ağrı Belediye Başkanı Savcı Sayan, "Çevre illerde yaşayan vatandaşların yürüyüşe destek vermesini istiyoruz." dedi.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi AA
Ağrılılardan Diyarbakırdaki annelere destek yürüyüşü: 2 bin kişi yola çıkacak
Arşiv

Ağrı Belediye Başkanı Savcı Sayan, yaptığı yazılı açıklamada, çocuklarının dağa kaçırılmasından HDP'yi sorumlu tutan ailelerin 3 Eylül 2019'da HDP Diyarbakır İl Başkanlığı önünde başlattığı oturma eyleminin ikinci yıldönümünün yaklaştığını hatırlattı.

Kendilerinin de Diyarbakır annelerine destek vermek amacıyla Ağrı'dan 2 bin kişiyle buraya yürüyüş yapacaklarını anlatan Sayan, "Gönül ister ki herkes o gün Diyarbakır’da olsun ve milyonlar hep bir ağızdan 'Edi bese' (yeter artık) desin. Herkes bulunduğu ilden Diyarbakır’a yürüyebilir, çevre illerde yaşayan vatandaşların yürüyüşe destek vermesini istiyoruz." ifadelerini kullandı.

Evlat nöbeti 703'üncü gününde: Yavrum gel bu hasretlik bitsin artık
GÜNDEM
Evlat nöbeti 703'üncü gününde: Yavrum gel bu hasretlik bitsin artık

Sayan, yürüyüş için hazırlıklara başladıklarını belirterek, "Diyarbakır annelerinin oturma eylemi 3 Eylül’de ikinci yılını dolduruyor. Biz de 2 bin kişiyle Ağrı’dan yürüyerek 3 Eylül’de annelerimizin yanında olacağız. Annelerimizle 'Edi bese' diyeceğiz." değerlendirmesinde bulundu.

Oğlu dağa kaçırılan evlat nöbetindeki babadan HDP'ye tepki: Kürtler üzerinden rant yapıyorlar!
GÜNDEM
Oğlu dağa kaçırılan evlat nöbetindeki babadan HDP'ye tepki: Kürtler üzerinden rant yapıyorlar!

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.