Gündem Akdeniz Zabıtası fiyat-etiket denetimi yaptı

Akdeniz Zabıtası fiyat-etiket denetimi yaptı

Akdeniz Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, ilçe sınırlarında bulunan marketler, semt pazarları ve manavlarda fiyat-etiket kontrolü ile gıdaların üretim ve son tüketim tarihine yönelik denetimler yaptı.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi Yeni Şafak
Akdeniz Zabıtası fiyat-etiket denetimi yaptı
Akdeniz Belediyesi

Halkın sağlığı, huzuru ve esenliği için çalışan Akdeniz Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, son dönemde özellikle gıda ürünlerinde görülen haksız fiyat artışları üzerine işyerlerine yönelik denetimlerine ağırlık verdi. İnsan hareketliliğinin yoğun olduğu bölgelerde; maske, mesafe, temizlik ve hijyen denetimi de gerçekleştirilen kontrollerde, eksiği görülen bazı işletme sahipleri uyarılarak, eksikleri tamamlamaları için süre verildi.

Zabıta Müdürü Ufuk Sivaslıoğlu’nun da katıldığı fiyat-etiket denetiminde, market, manav ve semt pazarlarında satışa sunulan gıda ve çeşitli ihtiyaç ürünlerinin fiyat ve etiketleri tek tek incelenip, üretim ve son tüketim tarihleri kontrol edildi. Denetimlerde, ürünlerin etiket fiyatı ile kasa fiyatının da aynı olup olmadığı kontrol edildi.

Sokak ve kaldırım işgaline yol açan işyeri sahipleri uyarıldı

Akdeniz ilçesi sakinleri, haksız kazanç sağladığını ve tüketiciyi aldattığını düşündüğü işyerleri hakkında 0324-3366583 numaralı telefon üzerinden 7 gün 24 saat zabıta müdürlüğünü arayıp, talep veya şikâyetlerini bildirebilir. Akdeniz Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, halkın sağlığı ve esenliğini korumak ve fahiş fiyatları önlemek amacıyla ilçe genelinde kontrollerini artırarak sürdürecek.

Sosyal Medya Adresleri: Facebook: AkdenizBelediyesi / Twitter: akdenizbld_ / Instagram: akdenizbld

Özel Kalem Müdürlüğü: 336 37 59-60 Faks: 336 40 16 Zabıta Müdürlüğü: 336 65 83 Evlendirme Müdürlüğü: 336 60 66 Teknik Birimler: 238 79 54-55 Yazışma Adresi: İhsaniye Mah. 123. Cad. 33170 Akdeniz/MERSİN www.akdeniz.bel.tr bilgi@akdeniz.bel.tr

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.