Gündem Bakan Soyludan Kılıçdaroğluna Siyaset kurnazlıkla değil asaletle yürür

Bakan Soylu'dan Kılıçdaroğlu'na: Siyaset kurnazlıkla değil asaletle yürür

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Mersin'de yer alan Cumhuriyet Meydanı'nda miting yapma taleplerinin reddedildiğini açıklayan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla tepki gösterdi. Meydanın 2014 yılından bu yana siyasi partilere miting alanı olarak verilmediğini vurgulayan Bakan Soylu, "Acizliğe ve yalana başvurulması ve siyasi mağduriyet üretme çabası, siyasi ahlakla bağdaşmaz" dedi.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi Yeni Şafak
​Bakan Süleyman Soyludan Kemal Kılıçdaroğluna miting alanı tepkisi: Siyaset kurnazlıkla değil asaletle yürür
Süleyman Soylu - Kemal Kılıçdaroğlu

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 4 Aralık'ta Mersin'de yapacakları mitingin iktidar tarafından yasaklanmaya çalışıldığını öne sürdü. Kılıçdaroğlu, "Mitingimizden niye rahatsızlık duyuyorlar anlamakta zorluk çekiyorum. Demek ki bir kusurları var. Sayın Vali Cumhuriyet Meydanı'nı yasaklıyor." ifadelerini kullandı.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, gelişmeler üzerine Twitter hesabından Kılıçdaroğlu'na tepki gösterdi.

HDP'li Selahattin Demirtaş'ın çağrısı sonrası CHP miting yapma kararı aldı
GÜNDEM
HDP'li Selahattin Demirtaş'ın çağrısı sonrası CHP miting yapma kararı aldı

"SİYASET KURNAZLIKLA DEĞİL ASALETLE YÜRÜR"

Bakan Soylu açıklamasında, "Siyaset, kurnazlıkla değil asaletle yürür. Mersin Cumhuriyet Meydanı, 2014 yılından bu yana siyasi partilere miting alanı olarak verilmemiştir. Acizliğe ve yalana başvurulması ve siyasi mağduriyet üretme çabası, siyasi ahlakla bağdaşmaz." ifadelerine yer verdi.

Açıklamanın tamamı ise şöyle:

​​CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu: AK Parti'yi destekleyenler gayri millidir
OYNAT 00:51
​​CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu: AK Parti'yi destekleyenler gayri millidir
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin MYK'sı sonrası düzenlediği basın toplantısında döviz kurundaki yükselişe ilişkin yaptığı konuşmada, AK Parti'yi destekleyenler için 'gayri millidir' dedi.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.