Gündem Başbakan Terörle taarruz esaslı mücadele ediyoruz

Başbakan Binali Yıldırım, bayram tebriğinde bulundu - Erzincan haber

Başbakan: Terörle taarruz esaslı mücadele ediyoruz

Başbakan Binali Yıldırım, bayram namazının ardından Refahiye Meydanı'nda kendisiyle bayramlaşmayı bekleyen vatandaşlara hitap etti. Yıldırım, "Terörle savunma değil taarruz esaslı yaptığımız amansız mücadele sonucu topraklarımızda çok şükür terörün beli kırıldı, direnci yok edildi. Acemoğlu’nda 3 tane terörist güvenlik güçlerimiz tarafından SİHA’larla tespit edildi." dedi.

Haber Merkezi AA
Başbakan Yıldırım, namazın ardından cemaatle bayramlaştı.
Başbakan Yıldırım, namazın ardından cemaatle bayramlaştı.

Yıldırım namazın ardından konuşmasında "Terörle savunma değil taarruz esaslı yaptığımız amansız mücadele sonucu topraklarımızda çok şükür terörün beli kırıldı, direnci yok edildi." ifadelerini kullandı.

SİHA'larla 3 terörist tespit edildi

"Ne yazık ki bir süredir ülkemiz üzerinde çok ciddi planlar var. Güney sınırlarımız boyunca emparyal devletler bir terör devleti kurma peşindeler. Amaç Türkiye’yi zayıf düşürmek. Bölgedeki Türkiye’nin rolünü etkisiz hale getirmek. Ancak millet olarak birlik ve beraberliğimizi korudukça bu şer odakları asla ve asla fırsat bulamayacaklardır. Nitekim bu sabah Acemoğlu’nda yine 3 tane terörist güvenlik güçlerimiz tarafından SİHA’larla tespit edilip, 1 tanesi etkisiz hale getirildi. Diğerlerinin yaralı olduğu tahmin ediliyor. Güvenlik elemanlarımız, takipteler."

5 terörist yakalandı

"Diyarbakır'da eylem hazırlığında bulunan 5 terörist silahlarıyla ele geçirildi. Amaç birliğimize, dirliğimize dinamit atmak, vatandaşlarımız arasında husumet ve nifak tohumları ekmek." ifadelerinde bulununan Yıldırım, daha sonra kendisini takip eden gazetecilerle bayramlaştı.

Baba Ocağından bayram tebriği

Başbakan Binali Yıldırım, "Bayramın ülkemizin, milletimizin birliğine, beraberliğine vesile olmasını Rabbimden niyaz ediyorum. Milletimizin bayramını tebrik ediyorum." dedi.

Yıldırım, bayram namazını Refahiye'deki Merkez Esatmuhlis Camisi'nde hemşehrileriyle kıldı.

Cemaatle bayramlaşmasının ardından açıklamalarda bulunan Yıldırım, "Ramazan-ı Şerifi tamamladık, oruçlarımızı tuttuk, ibadetlerimizi yaptık. Ramazanın rahmetinden, bereketinden milletçe istifade ettik ve nihayet mükafatı, bayrama da eriştik." diye konuştu.

Bayramı baba ocağında hemşehrileriyle karşıladığını söyleyen Yıldırım, "Bayramın ülkemizin, milletimizin birliğine, beraberliğine vesile olmasını Rabbim'den niyaz ediyorum. Milletimizin bayramını tebrik ediyorum." dedi.

REKLAM

Bayram vesilesiyle vatan için canını seve seve veren şehitlere Allah'tan rahmet, gazilere uzun ömür dileyen Yıldırım, "Sınır boylarında, sınır ötesinde ülkemizin güvenliği, milletimizin can ve mal emniyeti için gece gündüz nöbet tutan, teröre karşı mücadele eden bütün kahraman Mehmetçiklerimizin de Allah yar ve yardımcıları olsun. Rabbim nice bayramlara sağlık, huzur, barış, kardeşlik içinde milletimizi ulaştırsın.

Bizim en önemli kazanımımız kardeşliğimizdir, birliğimizdir. Birliğimize, beraberliğimize halel getirecek, zarar getirecek her türlü hal ve davranıştan uzak durmamız lazım. Birbirimize sevgiyle, hoşgörüyle yaklaşmamız lazım." ifadelerini kullandı.

Soylu: PKK'nın çok büyük bir cephaneliği ele geçirildi
GÜNDEM
Soylu: PKK'nın çok büyük bir cephaneliği ele geçirildi

Erdoğan'dan Suruç yorumu
GÜNDEM
Erdoğan'dan Suruç yorumu

Erdoğan: Bedelli askerlik gündemimizde
GÜNDEM
Erdoğan: Bedelli askerlik gündemimizde

/**/

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.