Gündem Bozduracak dolarım yok ama değiştirecek soyadım var

'Bozduracak dolarım yok ama değiştirecek soyadım var'

'Bozduracak dolarım yok ama değiştirecek soyadım var'

Muğla’nın Dalaman ilçesinde yaşayan Ferhat Dolar, Türkiye ve ABD arasında son dönemde yaşanan gerilimin ardından soy adını değiştirme kararı aldı. Dolar, "Bozduracak dolarım yok ama değiştirecek soyadım vardı, ben de onu değiştiriyorum" ifadelerini kullandı.

Haber Merkezi IHA
Muğla'nın sevilen esnaflarından Ferhat Dolar
Muğla'nın sevilen esnaflarından Ferhat Dolar

Muğla'nın sevilen esnaflarından Ferhat Dolar, Dalaman İlçe Nüfus Müdürlüğüne başvuru yaparak, ’Dolar’ olan soyadının ’Dalar’ olarak değiştirilmesi talebinde bulundu.

Hükümet Konağında yaptığı başvurunun ardından konuşan Ferhat Dolar, ABD’nin Türkiye’ye karşı tutumunu eleştirdi. Çevresinde soyadının espri konusu olduğunu belirten Ferhat Dolar, en kısa sürede yeni soyadına kavuşmak istediğini söylerek şu ifadelere yer verdi:

  • “Son zamanlarda Amerika’nın ülkemize uyguladığı ekonomik yaptırımlardan dolayı çevremde soyadım alay konusu oldu. Ben de soyadımı değiştirme gereği duydum. ‘Bugün ne kadarsın’, ‘bugün uçuyorsun’, ‘bugün yere çakıldın’, ‘doların kafasına vurun düşürelim’ tarzında hakaretlere uğradım. Bu durumu rencide edici bulduğum için soyadımı değiştirme gereği duydum. Soyadımı Dalar olarak değiştirmek istiyorum”

Hayatının hiçbir döneminde yatırım amaçlı dolar birikimi yapmadığını vurgulayan Ferhat Dolar, "Bozduracak dolarım yok ama değiştirecek soyadım vardı, ben de onu değiştiriyorum” dedi.
Dolar, soyadı değişikliği başvurusunun ardından Mustafa Kemal Atatürk’ün, "Ne mutlu Türküm diyene" sözünün yazılı olduğu duvarın önünde poz verdi.

/**/

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.