Gündem Cumhurbaşkanı Erdoğan NATOya Finlandiya ve İsveçin girmesine hayır diyeceğiz

Cumhurbaşkanı Erdoğan: NATO'ya Finlandiya ve İsveç'in girmesine 'hayır' diyeceğiz

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "NATO’ya Finlandiya ve İsveç’in girmesine 'hayır' diyeceğimizi ilgili arkadaşlarımıza söyledik, yolumuza bu şekilde devam edeceğiz" dedi.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi AA
Cumhurbaşkanı Erdoğan: NATOya Finlandiya ve İsveçin girmesine hayır diyeceğiz
Cumhurbaşkanı Erdoğan

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesinde düzenlenen “Kütüphane Söyleşileri” programında, Türkiye’nin farklı illerinden gençlerle bir araya geldi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "NATO'ya Finlandiya ve İsveç'in girmesine 'hayır' diyeceğiz. İsveç tam bir terör yuvasıdır." ifadelerini kullandı.

Türkiye'nin İsveç ve Finlandiya'nın NATO'ya girmesini neden veto edeceğini gençlere de anlattı
OYNAT 04:50
Türkiye'nin İsveç ve Finlandiya'nın NATO'ya girmesini neden veto edeceğini gençlere de anlattı
Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde Kütüphane söyleşilerinde gençlerle bir araya gelen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan gündeme dair çarpıcı açıklamalarda bulundu. NATO'nun genişlemesiyle ilgili 'Bir sokulduğumuz yerden bir daha sokulmak istemiyoruz' diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan Türkiye'nin, İsveç ve Finlandiya'nın NATO'ya girmesine hayır diyeceğini yineledi.

Ukrayna Rusya ilişkilerine de değinen Erdoğan "Gerek Rusya gerek Ukrayna'yla ilgili denge politikası güdüyoruz ve bu politikada ne Sayın Putin ile ne Zelenski ile bağları koparıp atmaya asla niyetim yok" dedi.


Erdoğan'ın İsveç ve Finlandiya çıkışı Alman basınında yankı uyandırdı: İşimiz kolay olmayacak
DÜNYA
Erdoğan'ın İsveç ve Finlandiya çıkışı Alman basınında yankı uyandırdı: İşimiz kolay olmayacak

Türkiye’den İsveç ve Finlandiya’ya ilk veto
DÜNYA
Türkiye’den İsveç ve Finlandiya’ya ilk veto

"Bir ihtimal kaldırmayacağız"

Atatürk Havalimanı tartışmasına ilişkin açıklama yapan Erdoğan, "Bir ihtimal pistleri kaldırmayacağız yeşil alanları zenginleştireceğiz" ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bay Kemal istersen sen de gel
GÜNDEM
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bay Kemal istersen sen de gel

Erdoğan: Raket tutma stilimi soran genç kardeşimle dünyadaki örneklerden konuştuk

Erdoğan, "Raket tutma stilimi soran genç kardeşimle dünyadaki örneklerden konuştuk. Bu tarzın son zamanlarda bazı dostlarla yaptığımız müsabakalarda nasıl işe yaradığından bahsettim" şeklinde konuştu.


Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Tokayev’in masa tenisi maçının hikayesi ortaya çıktı
FOTOĞRAF 7
Title
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, geçtiğimiz günlerde Kazakistan Cumhurbaşkanı Kasım Cömert Tokayev ile Beştepe'de görüştü.<br><br>Türkiye'yi ilk kez ziyaret eden Tokayev ile Erdoğan’ın görüşmesinde iki ülke için yeni anlaşma kararları alındı.<br><br>Bu ziyaret sona erebileceği en renkli şekilde bitti.
Title
Hem Erdoğan hem Tokayev, ceketlerini astı, masa tenisinin başına geçti.<br><br>Külliye bir anda spor salonunu andırdı.<br><br>Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Tokayev bir süre masa tenisi oynayarak toplantıların yorgunluğunu atmış oldu.
Title
Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi, iki liderin masa tenisi oynama fikrinin nasıl doğduğunu bugünkü köşesinde yazdı.<br><br>Buna göre Cumhurbaşkanı Erdoğan, Külliye’deki sohbet sırasında Tokayev’e dönerek “Masa tenisini sever misiniz?” diye sordu.<br><br>Tokayev, “Severim. Oynamayı da severim” karşılığını verdi.
Title
Kazak Cumhurbaşkanı, masa tenisine olan ilgisini gösteren bir iki hareket de yaptı.<br><br>
Title
Böylelikle iki devlet başkanı arasında masa tenisi üzerine samimi bir diyalog yaşandı.<br><br>
Title
Bunun üzerine Cumhurbaşkanı Erdoğan, arzu ederse birlikte oynayabileceklerini söyledi.<br><br>
Title
Tokayev, ”Burada mı? Çok sevinirim” deyince, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın talimatıyla hemen masa ve raket, file, top hazırlandı.<br><br>
Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Tokayev’in masa tenisi maçının hikayesi ortaya çıktı
Geçtiğimiz günlerde Türkiye'ye resmi ziyarette bulunan Kazakistan Cumhurbaşkanı Kasım Cömert Tokayev ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın görüşmesi masa tenisi maçıyla bitmişti. O maçın hikayesi ortaya çıktı... İşte dikkat çeken karelerin detayları...


6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.