Gündem Cumhurbaşkanı Erdoğan Suriyedeki barış koridoru için Amerikalılarla ortak hareket edilecek

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Suriye'deki barış koridoru için Amerikalılarla ortak hareket edilecek

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye ve ABD'nin, Suriye'de barış koridoru oluşturmak için ortak hareket edeceğini bildirdi. Erdoğan, "Amerikalılarla birlikte bir harekat merkezi kurulmasının kararı verildi. Burada aslolan Fırat'ın doğusunda bu adımın atılmasıydı, bu da Amerikalılarla birlikte gerçekleştiriliyor" dedi.

Haber Merkezi Tvnet
​Cumhurbaşkanı Erdoğan: Suriye'de barış koridoru için Amerikalılarla ortak hareket edilecek
​Cumhurbaşkanı Erdoğan: Suriye'de barış koridoru için Amerikalılarla ortak hareket edilecek

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde Ukrayna Cumhurbaşkanı Vladimir Zelenskiy ile ortak basın toplantısı düzenledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Türkiye, Kırım'ın yasa dışı ilhakını tanımamıştır ve tanımayacaktır." dedi.

Erdoğan, "Soydaşlarımızın tarihi anavatanları Kırım'daki varlıklarının devamı, kimliklerinin ve kültürlerinin korunması, temel hak ve hürriyetlerinin güvence altına alınması önceliğimiz olmayı sürdürecektir." ifadesinde bulundu.

Suriye'de barış koridoru konusuna da değinen Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Amerikalılarla birlikte bir harekat merkezi kurulmasının kararı verildi. Üç günlük bir görüşme periyodu oldu ve bu görüşmeler olumlu bir istikamette devam etti. Burada aslolan Fırat'ın doğusunda bu adımın atılmasıydı, bu da Amerikalılarla birlikte gerçekleştiriliyor. Bu harekat merkezini kurmak suretiyle buradaki süreç başlatılacaktır." diye konuştu.

Abone Ol Google News

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.