GündemDağlar bizimdir

Dağlar bizimdir

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, sadece bu kış bin 100’ün üzerinde mağara ve sığınağın yerle bir edildiğini söyledi. Teröristlerin ‘dağlar bizimdir’ sözlerini hatırlatan Soylu, “Dağlar sizin değil. Dağlar Türkiye Cumhuriyeti devletinin ve bu güzel milletindir” dedi

Haber MerkeziYeni Şafak
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, bir dizi etkinlik için geldiği Yalova’da ilk ziyaretini valiliğe gerçekleştirdi.
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, bir dizi etkinlik için geldiği Yalova’da ilk ziyaretini valiliğe gerçekleştirdi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, dağların teröristlerin değil, bu güzel milletin olduğunu söyledi. Soylu, Altınova Belediyesi hizmet binasının açılış töreninde yaptığı konuşmada, son dönemde terörle mücadele konusunda yapılan çalışmalar Huzurlu Sokaklar operasyonlarına ilişkin bilgi verdi. Soylu, “Yaklaşık 30 gündür Şırnak’ta, Kato Dağı’nda, İncebel’de korucularımız, polis özel harekatımız, jandarma özel harekatımız, askerlerimiz hep birlikte bir mücadele ortaya koyuyor. Geçen hafta oradaydım. 53 mağaraya girilmiş şu ana kadar” dedi.

LOJİSTİK MERKEZ GİBİ

Bu sığınaklarda yaklaşık 533 tane Kalaşnikof marka tüfek ele geçirildiğini anlatan Soylu, şöyle devam etti: “Yani orayı bir lojistik merkezi haline getirmişler. Bir mağara düşünün uzun zamandır girilmeyen bir yer. 300 metre. Altında 10 metre ip merdivenle bir mağara daha, o da 300 metre. Altında yine ip merdivenle 200 metre daha bir mağara ve altında kendilerine ait kışın istedikleri gibi kalabilecekleri bir yer oluşturmuşlar. Sadece bu kış bin 100’ün üzerinde mağarayı veya onların sığınaklarını etkisiz hale getirdik. ‘Dağlar bizimdir’ diyorlardı. Dağlar sizin değil. Dağlar Türkiye Cumhuriyeti devletinin ve bu güzel milletindir. Hiç kimseye buralarda, bizim dışımızda hareket kabiliyeti ortaya koymayacağını bilmenizi istiyoruz.”

REKLAM

YERLİ SİLAHLARA ÖVGÜ

Soylu, güçlü bir millete, devlete ve güzel bir ülkeye sahip olduklarını, bunu hiç kimsenin zayıflatmasına izin vermeyeceklerini bildirdi. Soylu, şunları kaydetti: “150 bin silah mühimmatı, 3,5 ton patlayıcı madde ve yaklaşık 276 el bombası. 5 ton undan tonlarca erzaka kadar. Depolamalarını yapıyorlar, oradan Türkiye’nin her tarafına bir şekilde, Güneydoğu’ya göndermeye çalışıyorlar. Şaşkınlık içerisindeler. Telsiz konuşmalarından bunu net bir şekilde görüyoruz. Bu kararlılığımızı aynı şekilde devam ettireceğiz. Bunları neyle yapıyoruz? Atak helikopterimizle, insansız hava araçlarımızla, savunma sanayinde ortaya koyduğumuz bu adımlarla birlikte yapıyoruz. Güçlü bir şekilde bunu devam ettireceğiz. Güvenlik kuvvelerimizin morali en üst seviyededir.”

REKLAM

Huzurlu sokaklar operasyonu

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Türkiye genelinde Aile ve Sosyal Politikalar il müdürlükleri ve Göç İdaresi Genel Müdürlüğü ile ortaklaşa 10 bin polisle gerçekleştirilen “Huzurlu Sokaklar” operasyonu hakkında da bilgi verdi. Soylu, şunları kaydetti: “Ramazan öncesi birileri tarafından koordine edilen dilencilere yönelik bir operasyondu bu. 2 bin 11 dilenciyi arkadaşlarımız topladılar. Birtakım şebekeler bunları ellerine geçiriyor, dilendiriyor ve bizim o gönlümüzün yumuşaklığından istifade ederek ekonomik rant elde ediyorlar. 2 bin 11 kişinin 156’sı Suriyeliydi. Onları topladık. Ama diğerleri de maalesef böyle bir şey türedi, Suriyeli görünümünde dilencilik yaptırmaya çalışıyorlar.”

REKLAM
Galatasaray'da Ryan Donk çılgınlığı
Spor

Galatasaray'da Ryan Donk çılgınlığı

Galatasaray'ın Hollandalı futbolcusu Ryan Donk, Tudor'un gidişi Fatih Terim'in gelişiyle dikkati çeken bir performans sergiliyor. Son haftalarda Fernando'nun yokluğunda takımı adına önemli işler yapan futbolcu Kasımpaşa ile oynanan mücadelede de şık bir asiste imza attı.
Bafetimbi Gomis futbolseverleri korkuttu
Spor

Bafetimbi Gomis futbolseverleri korkuttu

Galatasaray'ın Fransız yıldızı Bafetimbi Gomis, Kasımpaşa maçında bayıldı. Sağlık görevlilerin hızla müdahale ettiği başarılı oyuncu, kendine geldikten sonra kulüp doktoru Yener İnce tarafından kenara alınmak istendi. Ancak Gomis, ısrarla sahada kalmak istedi ve tekrar oyuna dahil oldu.
'Vartolu' affetmedi: 50 bin lira istiyor
Hayat

'Vartolu' affetmedi: 50 bin lira istiyor

Show TV'de yayınlanan 'Çukur' adlı dizide “Vartolu” karakterine hayat veren ünlü oyuncu Erkan Kolçak Köstendil, 'Görünen Adam' dizisindeki fotoğrafının bazı dergilerde ve Youtube’da bir bankanın adıyla yayınlandığını iddia ederek, bankaya 50 bin liralık tazminat davası açtı.
'Memati' ünlü dizinin kadrosunda yer alacak
Hayat

'Memati' ünlü dizinin kadrosunda yer alacak

Kurtlar Vadisi'nde canlandırdığı "Memati" karakteriyle tanıtan Gürkan Uygun, Mehmed Bir Cihan Fatihi dizisinin kadrosuna katıldı. Dizi için imajını değiştiren Gürkan Uygun'u görenler şaşırdı.
e-Devlet alt ve üst soy ağacı sorgulama girişi
Gündem

e-Devlet alt ve üst soy ağacı sorgulama girişi

e-Devlet soy ağacı sorgulama hizmeti yeniden açıldı. 8 milyon kişi soy ağacı sorgulaması yaptı. Alt üst soy ağacı sorgulamak isteyen kişiler turkiye.gov.tr adresine giriş yaptıktan sonra soy ağacı sorgulama yapabiliyor. Peki soy ağacı sorgulama nasıl yapılır? İşte e-Devlet soy ağacı sorgulama girişi ve detayları…