Gündem Dövereköldürmüşler

'Döverek öldürmüşler'

Antalya'da kaldığı özel yurtta merdivenlerden düştüğü iddia edilen 14 yaşındaki İsmail Kerem Topal'ın, olay öncesi arkadaşıyla kavga ettiği güvenlik kamerası görüntüleri ortaya çıktı. Anne Emine İnce, "Bana düştü, öldü demesinler. Çocuğumu döverek öldürmüşler" dedi.

Haber Merkezi Yeni Şafak
İsmail Kerem Topal'ın (14), düşmeden önce aynı yurttaki arkadaşıyla kavga ettiği anın görüntüleri ortaya çıktı.
İsmail Kerem Topal'ın (14), düşmeden önce aynı yurttaki arkadaşıyla kavga ettiği anın görüntüleri ortaya çıktı.

Antalya'nın Alanya ilçesinde, kaldığı öğrenci yurdunun merdivenlerinden düştükten sonra hastanede ölen İsmail Kerem Topal'ın (14), düşmeden önce aynı yurttaki arkadaşıyla kavga ettiği anın görüntüleri ortaya çıktı. Lise 1'inci sınıf öğrencisi İsmail Kerem Topal, kaldığı özel öğrenci yurdunda, 4 Ağustos günü merdivenlerden yuvarlanarak ağır yaralandı. Topal, kaldırıldığı Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde yapılan bütün tıbbi müdahalelere rağmen 9 Ağustos'ta hayatını kaybetti.

İsmail Kerem Topal

ARKADAŞI SERBEST

Olayla ilgili başlatılan soruşturmada, yurdun güvenlik kamerası kayıtları incelemeye alındı. Topal'ın merdivenden düşmeden önce kavga ettiği arkadaşı M.E.U. (14) gözaltına alındı. M.E.U., ifadesinin ardından serbest bırakıldı.

Emine İnce

HEPSİ İLGİSİZLER

Bu arada, Topal'ın düşme anıyla ilgili yeni görüntülere ulaşıldı. Görüntülerde Topal'ın düşmeden önce M.E.U. ile kavga ettiği görülüyor. Bu sırada yurt görevlisi olduğu iddia edilen kişinin ise kavgayı önce izlediği sonra yere düşen Topal'ın üzerindeki M.E.U.'yu kaldırdığı görüntülere yansıyor. Yerden kalkan Topal'ın önce sendelediği sonra da yerdeki süpürge makinesine takılarak düştüğü anlaşılıyor. Topal'ın annesi Emine İnce, çocuğunun adeta dövülerek öldürüldüğünü iddia ederek, "Bana düştü, öldü demesinler. Hepsi ilgisizler. Yurt görevlilerinden, hocalardan şikayetçiyim" dedi.

/**/

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.