|

Emir çıkarması

Yaz aylarında tatil için Arapların gözdesi olan Abant''ın son konuğu, Suudi bir işadamıydı. Kalabalıkailesiyle iki otele birden yerleşen Emir Halid, çam ağaçlarının arasına çadır kurdurdu.

Aa
00:00 - 3/08/2014 Pazar
Güncelleme: 19:15 - 2/08/2014 Cumartesi
Yeni Şafak
Emir çıkarması
Emir çıkarması

Suudi iş adamı Emir Halid Bin Seaidan, tatil için ailesiyle Abant Tabiat Parkı''na geldi. Yaz tatili için ailesiyle Abant''ı tercih eden Seaidan, Abant Köşk Oteli''ni ve Abant Palace Oteli''nin bir katını iki haftalığına kiraladı. Suudi Arabistan Kraliyet ailesinden Seaidan, 37 kişilik ailesiyle geldiği, 12 odalı lüks butik otelin bahçesindeki çam ağaçlarının arasına çadır kurdurdu.

15 GÜN KALACAK

Abant Palace Otel ve Abant Köşk Otel Genel Müdürü Erol Oğuz, gazetecilere yaptığı açıklamada, Suudi Arabistan''dan gelen Emir Halid Bin Seaidan''ın 15 günlük rezervasyon yaptırdığını belirterek, ''Bu rezervasyonun 12 odası Abant Köşk Otel''e kalabalık aile grubuyla geldiler ve oteli tamamen kapattılar. Kendilerini 15 gün boyunca misafir edeceğiz. Abant''ı çok seven ailenin bazı bireylerini de Abant Palace Otel''de misafir ediyoruz'' diye konuştu. Yaz aylarında Arap turistlerin Abant Tabiat Parkı''nı evleri gibi görmeye başladığına dikkati çeken Oğuz, bölgeye ilginin her geçen gün arttığını sözlerine ekledi.


10 yıl önce