Gündem İstanbul Boğazında büyük tehlike Arızalanan gemi kıyıya 100 metre kala durdu

İstanbul Boğazı'nda büyük tehlike: Arızalanan gemi kıyıya 100 metre kala durdu

İstanbul Boğazı'nda dümeni kilitlenen Panama bandralı Viva Eclipse isimli gemi sürüklendi. Kıyıya 100 metre kala duran gemi nedeniyle Boğaz trafiği geçici olarak askıya alındı.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi DHA
İstanbul Boğazında büyük tehlike: Arızalanan gemi kıyıya 100 metre kala durdu
Üsküdar sahilinde, vapur iskelesinin 100 metre açığında tehlike.

İstanbul Boğazı'nda makina arızası verdiği belirtilen Panama bandralı Viva Eclipse isimli gemi sürüklendi.

Çağrı üzerine olay yerine Kıyı Emniyeti kurtarma botları ile Sahil Güvenlik gemileri sevk edildi. Kıyıya yakın noktada demir atan gemiyi kurtarma çalışmaları sürüyor.

Boğaz trafiği askıya alındı


Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamada, "Tuzla'dan Rusya'ya seyir halindeyken Üsküdar önlerinde dümeni kitlenen 190 m boyunda ve boş vaziyetteki VIVA ECLIPSE isimli dökme yük gemisi için KURTARMA-8-9-10 römorkörleri ve KEGM-3 botumuz ivedilikle olay mahalline yönlendirildi. Boğaz trafiği geçici olarak askıya alındı" ifadeleri kullanıldı.

Gemi Küçükçekmece Demir Bölgesine demirletildi

Üsküdar açıklarında Panama bayraklı Viva Eclipse adlı arıza yapan kuru yük gemisi, Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğüne ait römorkörler refakatinde Küçükçekmece Demir Bölgesine emniyetle demirletildi.

Üsküdar açıklarında demir atan gemi kurtarma çalışmalarının ardından, Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğüne ait İstanbul Gemi Trafik Hizmetleri Merkezinin koordinasyonunda kılavuz kaptan, Kurtarma-8, Kurtarma-9 ve Kurtarma-10 römorkörleri refakatinde Küçükçekmece Demir Bölgesine emniyetle demirletildi.

Gemi trafiği yeniden açıldı

İstanbul Valiliği yaptığı açıklamada "Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğüne ait kurtarma römorkörleri ve hızlı tahlisiye botu ivedilikle olay mahalline yönlendirilmiş, Boğaz trafiği geçici olarak askıya alınmıştır." bilgisi paylaşıldı.

Dümeni kilitlenen gemi, İstanbul Gemi Trafik Hizmetleri Merkezi koordinasyonunda kılavuz kaptan ve römorkörler refakatinde Küçükçekmece Demir Bölgesi’ne emniyetle demirletildi.

İstanbul Boğazı'ndaki gemi trafiği, saat 20.00 itibarıyla güney-kuzey yönlü olarak yeniden açıldı.

İHA

İHA

Boğaz'da mayın alarmı
GÜNDEM
Boğaz'da mayın alarmı

İstanbul Boğaz’ı turkuaza büründü
FOTOĞRAF 9
Title
İstanbul Boğazı’nın turkuaza dönmesi nedeniyle vatandaşlar gelerek manzaranın tadını çıkarttı. 15 Temmuz Şehitler Köprüsü ile birlikte boğazın havadan görüntülenen eşsiz manzarası görenleri kendine hayran bıraktı.
Title
Fatih Sultan Mehmet Köprüsü ve 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nün birlikte gökyüzünden görüntülendiği manzarada ise boğazın kilometrelerce uzunluğu gökyüzünün rengi ile birlikte bir tabloyu anımsatıyor.
Title
Title
Title
Title
Title
Title
Title
İstanbul Boğaz’ı turkuaza büründü
İstanbul Boğazı'nın turkuaza bürünmüş hali havadan çekilen görüntülerle kartpostallık manzaralar ortaya çıkarttı.

İstanbul Boğazı'nda sis gemi trafiğini olumsuz etkiledi
FOTOĞRAF 6
Title
İstanbulda günlerdir etkili olan sis deniz trafiğini de olumsuz etkiledi. Marmara Denizi ve İstanbul Boğazında etkili olan sis nedeniyle transit gemi taşımacılığında aksamalar yaşandı.
Title
Marmara Denizinde bekleyen gemiler, Zeytinburnu Sahilinden görüntülendi. Sis nedeniyle olabilecek kazaları önlemek için zaman zaman bazı gemilerden korna çalındı. Fatih Sarayburnu Sahilinde ise, sisli boğaz manzarasına karşı fotoğraf çeken ve balık tutanlar görüntülendi.
Title
Title
Title
Title
İstanbul Boğazı'nda sis gemi trafiğini olumsuz etkiledi
İstanbul Boğazı'nda etkili olan sis gemi trafiğini olumsuz etkiledi. Zeytinburnu açıklarında onlarca geminin boğazdan geçmek için beklediği görüldü.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.