Gündem Meteoroloji 3 ili saat verip uyardı

​Meteoroloji 3 ili saat verip uyardı! Eskişehir, Bilecik, Kütahya hava durumu

Meteoroloji 3 ili saat verip uyardı

Meteorolojiden Eskişehir, Bilecik ve Kütahya için uyarısı yapıldı. Bu illerde saat 16.00 ile 20.00 arasında ani taşkın ve sel riskinin bulunduğu bildirildi.

Haber Merkezi Yeni Şafak
Arşiv
Arşiv

Meteorolojiden yapılan son dakika açıklamasına göre, önümüzdeki 4 saat içerisinde Eskişehir'in Mihaliççık, Sivrihisar ve Seyitgazi, Kütahya Merkez ile Bilecik Merkez ve Söğüt ilçelerinde ani taşkın riski bulunuyor.

Meteorolojiden yapılan açıklamaya göre, "Sayısal Tahmin Modellerinin yağış tahminleri, MGM'nin yaptığı analizler, gerçekleşen yağışlar ve RADAR'dan elde edilen son görüntüler dikkate alındığında önümüzdeki 4 saat içerisinde Eskişehir'in Mihaliççık, Sivrihisar ve Seyitgazi, Kütahya Merkez ve Bilecik Merkez ve Söğüt ilçelerinde ani taşkın riski bulunmaktadır. Dere yatağında bulunan köprü ve menfez çevrelerinde meydana gelebilecek taşkınlara karşı ilgili kurum, kuruluşlar ve vatandaşlarımızın hazırlıklı ve dikkatli olması önem arz etmektedir." denildi.

5 günlük Eskişehir hava durumu

5 günlük Bilecik hava durumu

5 günlük Kütahya hava durumu


Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.