Gündem Niğde Valiliğinden düzensiz göçmen açıklaması 74ü yakalandı

Niğde Valiliğinden düzensiz göçmen açıklaması: 74'ü yakalandı

Niğde Valiliğinden yapılan açıklamada, "16.07.2021 günü ilimiz Ankara -Niğde Otoyolu Hasaköy Mevkii civarında yaklaşık “100” düzensiz göçmenin bulunduğu ihbarı üzerine ilimiz Jandarma Komutanlığı görevlilerince söz konusu şahıslara yönelik yakalama çalışmalarına başlandı. Şu ana kadar “74” düzensiz göçmen yakalanmış ve işlemleri İl Göç İdaresi Müdürlüğümüzce sürdürülmektedir. Arazide ve çevre köylerde olduğu değerlendirilen geri kalan düzensiz göçmenleri yakalama çalışmaları devam etmektedir" denildi.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi DHA
Niğde Valiliğinden düzensiz göçmen açıklaması: 74ü yakalandı
Arşiv

Sosyal medyada Ankara Niğde Otoyolunda duran bir TIR'dan inerek Türkiye'ye kaçak Afganistan'dan kaçak giriş yaptığı iddia edilen kaçak göçmenlerin videosunun ardından ekipler harekete geçti. Niğde Valiliğinden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: "16.07.2021 günü ilimiz Ankara -Niğde Otoyolu Hasaköy Mevkii civarında yaklaşık “100” düzensiz göçmenin bulunduğu ihbarı üzerine ilimiz Jandarma Komutanlığı görevlilerince söz konusu şahıslara yönelik yakalama çalışmalarına başlandı. Şu ana kadar “74” düzensiz göçmen yakalanmış ve işlemleri İl Göç İdaresi Müdürlüğümüzce sürdürülmektedir. Arazide ve çevre köylerde olduğu değerlendirilen geri kalan düzensiz göçmenleri yakalama çalışmaları devam etmektedir. Şahısları bölgeye getiren tırın sahibi gözaltına alınmış, olayla ilgili soruşturma başlatıldı. Gelişmeler ile ilgili kamuoyuna bilgi verilecektir."

Tunus açıklarında göçmen faciası: 1'i çocuk 41 düzensiz göçmen hayatını kaybetti
DÜNYA
Tunus açıklarında göçmen faciası: 1'i çocuk 41 düzensiz göçmen hayatını kaybetti

Balık istifi göçmen kaçakçılığı: Ankara'da durdurulan üç minibüsten 36 düzensiz göçmen çıktı
GÜNDEM
Balık istifi göçmen kaçakçılığı: Ankara'da durdurulan üç minibüsten 36 düzensiz göçmen çıktı

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.