Gündem Sakaryada havai fişek fabrikasındaki patlamada saldırı ve sabotaj izine rastlanmadı

Sakarya'da havai fişek fabrikasındaki patlamada saldırı ve sabotaj izine rastlanmadı

Sakarya Hendek’teki havai fişek fabrikasında meydana gelen ve 6 kişinin hayatını kaybettiği patlamaya yönelik incelemeler devam ediyor. Patlamada ilk belirlemelere göre saldırı ve sabotaj izine rastlanmadı.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi AA
Sakaryadaki havai fişek fabrikasındaki patlamaya ilişkin yeni gelişme
Sakarya Hendek’teki patlamanın 4’üncü gününde çalışmalara hızla devam ediyor.

Sakarya'nın Hendek ilçesindeki havai fişek fabrikasında meydana gelen ve 6 kişinin hayatını kaybettiği patlamaya yönelik incelemeler devam ediyor.

Bu kapsamda fabrikadan alınan numuneler Ankara'ya getirilerek Jandarma Genel Komutanlığı Kriminal Laboratuvarında incelendi.

Sakarya'daki havai fişek fabrikasında patlama anında yaşananlar kamerada
OYNAT 00:42
Sakarya'daki havai fişek fabrikasında patlama anında yaşananlar kamerada
Sakarya'nın Hendek ilçesinde havai fişek fabrikasının patlama anında oluşan ses çevre ilçeler ve mahallelerden duyulmuştu. Patlama anında yaşananlar çevre mahallelerde bulunan güvenlik kamerasına yansıdı. Mahalle sakinleri ise o korku dolu anları anlattı.

Numuneler üzerinde yapılan kimyasal analizlerde patlayıcı maddeye rastlanmadı.

Yine numunelerde yangını başlatıcı veya hızlandırıcı petrol türevi de belirlenemedi.

İlk belirlemelere göre, olayın kaza sonucu meydana geldiği, saldırı ve sabotaja yönelik bulgu tespit edilmediği öğrenildi.

Patlamada 6 kişi hayatını keybetmişti

Sakarya'nın Hendek ilçesi Yukarıçalıca mevkisinde yaklaşık 15 dönüm üzerine kurulu havai fişek fabrikasında cuma günü meydana gelen patlamalarda 6 kişi hayatını kaybetmişti.

Sakarya Valisi açıkladı: Patlamada can kaybı 6'ya yükseldi
GÜNDEM
Sakarya Valisi açıkladı: Patlamada can kaybı 6'ya yükseldi
  • Kazada ihmal olup olmadığının araştırılması için İçişleri Bakanlığınca idari soruşturma başlatılmış, bir mülkiye başmüfettişi, bir polis başmüfettişi, bir jandarma müfettişi görevlendirilmişti.

Patlamadan sonra fay hattını andıran 100 metrelik yarık oluştu
OYNAT 01:00
Patlamadan sonra fay hattını andıran 100 metrelik yarık oluştu
Sakarya'nın Hendek ilçesinde havai fişek fabrikasında yaşanan patlamanın ardından fay hattı şeklinde oluşan yarık, drone ile havadan görüntülendi. Fabrikanın yıkılan binalarının yakınında bulunan arazide yaklaşık 100 metrelik yarık oluştu. Fay hattını andıran yarık, drone ile havadan görüntülendi. Yer altından geçen kablolar yarıkla birlikte gün yüzüne çıktı.


6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.