Gündem Serkan Türkle ilgili yeni ayrıntı ortaya çıktı

Serkan Türk'le ilgili yeni ayrıntı ortaya çıktı

Atatürk Havalimanı'ndaki terör saldırısında yaralılara yardım ederken ikinci patlamada hayatını kaybeden Serkan Türk'ün, sosyal medya hesaplarında şehit olmak için dua ettiği ortaya çıktı.

Haber Merkezi AA
Serkan Türk (sağda)
Serkan Türk (sağda)
Türkiye Gençlik Kulüpleri Konfederasyonu (GENÇKONFED) ve Marmara Gençlik Federasyonu yönetim kurulu üyesi aynı zamanda güreşçi olan ve yetim büyüyen Serkan Türk'ün (24), Facebook hesabından yetimler için paylaşımlar yaptığı görüldü.

Türkün, sosyal medya hesaplarında, "Eğer şu yüreğim kocaman olsaydı, kollarım kocaman olsaydı hepsini sarardım, yüreğime koyardım. Kendimden bilirim, zor mesele. Yetimliği eksiklik olarak aratmayan yüce Allah'a sonsuz şükürler olsun." mesajını bıraktığı görüldü.

Yaralılara yardım ederken ikinci patlamada yaşamını yitirdi
GÜNDEM
Yaralılara yardım ederken ikinci patlamada yaşamını yitirdi


GENÇKONFED Genel Başkanı Bilal Okudan yaptığı açıklamada, terör saldırısında hayatını kaybeden Türk'e Allah'tan rahmet, yakınlarına sabır ve başsağlığı dileğinde bulundu.

Türk'ün yetim büyüdüğünü ve sıkıntılarla okuyarak beden eğitimi bölümünü bitirdiğini anlatan Okudan, "Rahata tam kavuşmuştu ki; terör saldırısında şehit oldu. Rabbim ailesine, bizlere sabır versin." dedi.

Okudan, Serkan Türk'ün kendisine gönderdiği son telefon mesajında, "Abi benim işim, gücüm yok. Bu sebeple yuva kurmam da zor. Artı anneme ve ablama da bakmakla yükümlüyüm ama inan İnşallah hep beraber doğru yolda doğru işler yaparız da Allah da bize şehit olmayı nasip eder." yazdığını da aktardı.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.