Gündem Uşakta ilk kez görüldü Fotokapanla aranıyor

Uşak'ta ilk kez görüldü: Fotokapanla aranıyor - Uşak yerel haber

Uşak'ta ilk kez görüldü: Fotokapanla aranıyor

Uşak'ta ilk kez bir ayının izlerine rastlayan ekipler bölgeye fotokapan yerleştirdi. Fotokapanın yakınlarına yiyecek bırakan ekipler, bölgede inceleme yaptı.

Haber Merkezi AA
Daha önce Uşak'ta ayıya rastlanmadığı belirtildi.
Daha önce Uşak'ta ayıya rastlanmadığı belirtildi.

Uşak'ın Banaz ilçesindeki ormanlık alanda ayı izlerinin görüldüğü bölgeye fotokapan kuruldu.

Doğa Koruma ve Milli Parklar Uşak Şube Müdürlüğü ekipleri, Hallaçlar Köyü yakınlarındaki ormanlık alanda ayı izlerinin görüldüğü bölgeye fotokapan kurdu. Fotokapanın yakınlarına yiyecek bırakan ekipler, bölgede inceleme yaptı.

Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürü Hüseyin Tekin, gazetecilere yaptığı açıklamada, daha önce Uşak'ta ayıya rastlanmadığını, ilk kez bu hayvanın izlerinin görüldüğünü belirterek, "İzlerin bulunduğu bölgeye fotokapan yerleştirdik. Ekiplerimiz belirli günlerde fotokapanı kontrol edecek. Umarım ayıyı görüntüleyebiliriz" dedi.

Ayının Uşak'ta bulunmasının biyolojik çeşitlilik açısından önemli olduğunu belirten Tekin, dağda gezi veya piknik yapan vatandaşları dikkatli olmaları konusunda uyardı.

Türkiye'de ilk defa görüldü
GÜNDEM
Türkiye'de ilk defa görüldü

Avrupa'da ilk defa Türkiye'de görüldü
GÜNDEM
Avrupa'da ilk defa Türkiye'de görüldü

/**/

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.