HayatBoğazda çalmak istiyorum

Boğaz’da çalmak istiyorum

Babası Türkiye hayranı olan ve İstanbul’da yaşayan müzisyen Alexi Musnitsky'in en büyük arzusu İstanbul Boğaz’ında konser vermek. Zia adlı albümüyle konser hazırlığına başlayan sanatçı, "Boğazın kenarında piyano çalmak istiyorum" diyor.

Harun KaraburçYeni Şafak
Piyanist Alexi Musnitsky, klasik müzik eğitimi alsa da ruhunu takip edip New Age- ruhu dinlendiren müzik türüne yöneliyor. Bu türde kaydettiği ilk albümü Zia ile de herkesi büyülüyor. Grammy ödüllü müzisyen Eugene Friesen ile çalışan Musnitsky'ın en büyük arzusu melodilerini İstanbul'a taşımak. “New York'ta hayal edebileceğiniz müzisyenlerle, uzak bir dağ eteğinde kayıt yaptıktan sonra İstanbul ve Boğaz'ın da albümüm şarkıları için harika bir atmosfer olduğunu düşünüyorum. Boğaz kenarında piyano çalmak isterdim” diyen genç sanatçının en büyük destekçisi ise İstanbul'da yaşayan babası.

FARKLILIKLAR ŞEHRİ

İstanbul'daki konser için görüşmelerin başladığını söyleyen Musnitsky “Babam konserler için görüşüyor ve İstanbul'da da konserler planlıyoruz. İlk Paris konserimde öyle genç bir dinleyici profili vardı ki şimdi aynı heyecanı İstanbul'da da yaşamak istiyorum. Müziklerimin farklı kültürlere hitap edebileceğini düşünüyorum ve İstanbul Avrupa'da en zengin ve farklılıklar barındıran şehir” diyor. Biz de sanatçının melodilerini canlı canlı dinlemek için sabırsızlanıyoruz.

HALİL CİBRAN'DAN İLHAM ALIYOR
Müzik yaparken tüm ilhamını duygularından ve yaşadıklarından aldığını söyleyen Musnitksy serüvenini şu sözlerle anlatıyor: “Müzik, düşüncelerimi ifade etme biçimim. En keyifli iletişim yolu. Tüm bestelerimde de derinden neler hissettiklerim var. Eğlendirmek için değil, duygularımı paylaşmak için müzik yapıyorum. Kesinlikle melankolik bir müzisyenim. Ayrıca Halil Cibran'ın şiirlerinde dediği gibi keder olmadan neşe olmayacağına inanıyorum.”

Duygusu İstanbul'a yakışıyor
Alexi'nin babası Jerry Musnitsky, iki senedir İstanbul'da yaşıyor.İstanbul'un bir metropol olduğunu söyleyen baba Musnitsky, “Türkiye'ye geldim ve burayı çok sevdim. İki yıldır İstanbul'da yaşıyorum. Oğlumun müziğine inanıyorum. Çok derin ve duygu yüklü. Buraya ve buranın duygusal insanlarına çok uyuyor. Alexi çok genç, İstanbul'un nüfusu da çok genç. Müzikleriyle gençlere umut verebileceğini düşünüyorum. Alexi'nin duygusal derinliğinin İstanbul'un ruhuna, zenginliğine çok uyuyor” şeklinde konuşuyor.
Muhammed Salah'a Mekke'den arsa hediye edilecek
Dünya

Muhammed Salah'a Mekke'den arsa hediye edilecek

Mekke Belediye Başkan Yardımcısı Fahad Al Rooqi, gösterdiği performansla tüm dünyanın dikkatini çeken Mısırlı yıldız futbolcu Muhammed Salah'a Mekke'den arsa hediye etmek istediklerini söyledi.
Şenol Güneş tepkisine gülerek cevap verdi
Spor

Şenol Güneş tepkisine gülerek cevap verdi

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım Kapalıçarşı’da esnafı ziyaret etti. Yıldırım, bir esnafın ‘Şenol Güneş numara yapmaz başkan’ tepkisine gülerek cevap verdi.
Suudi Arabistan'ın 'ABD' imasına Katar'dan net yanıt
Dünya

Suudi Arabistan'ın 'ABD' imasına Katar'dan net yanıt

Katar'ın Suriye'deki ABD askerleri için bedel ödemek zorunda olduğunu öne süren ve sorumlu tutmaya kalkışan Suudi Arabistan Dışişleri Bakanı Adil el-Cubeyr'e Katalı mevkidaşından yanıt geldi. Katar Dışişleri Bakanı Al Sani, "Suriye dünya üzerindeki en kötü insani felaketlerden biri halini almaya başladı" dedi.
Mehmet Demirkol'dan şampiyonluk yorumu
Spor

Mehmet Demirkol'dan şampiyonluk yorumu

TFF, olaylı geçen ve tatil edilen derbi maçıyla ilgili 'kaldığı yerde devam' kararı vermişti. Futbol yorumcusu Mehmet Demirkol, konuyla ilgili çarpıcı değerlendirmelerde bulunurken şampiyonluk adayıyla ilgili de dikkat çekici bir yorum yaptı.
İran'da düşen jetin sırrı çözüldü
Gündem

İran'da düşen jetin sırrı çözüldü

Dubai'den Türkiye'de dönerken İran'da düşen ve 8 yolcu ile 3 mürettebatın ölümüyle sonuçlanan uçak kazasının ardından ilk rapor ortaya çıktı Buna göre, uçağın bozulan hız göstergesi pilotları yanıltmış, kontrolden çıkan uçak kendi çevresinde dönerek parçalanmış.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.