|

Christopher Lee hayatını kaybetti

Yüzüklerin Efendisi'ndeki Saruman ve Yıldız Savaşları, Count Dracula gibi rolleriyle tanınan ünlü aktör Christopher Lee 93 yaşında hayatını kaybetti.

Yeni Şafak
15:09 - 11/06/2015 Perşembe
Güncelleme: 12:13 - 11/06/2015 Perşembe
Diğer

Solunum güçlüğü ve kalp yetmezliği şikayetleri nedeniyle hastaneye kaldırılan Lee, geçtiğimiz Pazar sabahı Londra'da bulunan Chelsea ve Westminster Hastanesi'nde hayatını kaybetti.Sinema kariyerine 1947 yılında başlayan Lee, pek çok ünlü yapımda rol almıştı.Chiristopher Lee kimdir?


Frankenstein filminden sonra tanınmaya başlayan Christopher Lee, özellikle korku filmleri, Frankeştayn ve Drakula rolleri ile ünlenmişti. Genellikle mistik ve karanlık rolleri canlandırmış, kariyerinde çok film olmasına rağmen Drakula'nın çeşitli seri filmleriyle ünlenmiş ve en fazla takdir edilen Drakula karakterinden birisi olmayı başarmıştır. Muazzam oyunculuğu ve sahneye olan etkisi görülmeye değerdir.2001 yapımı Yüzüklerin Efendisi: Yüzük Kardeşliği, 2002 yapımı Yüzüklerin Efendisi: İki Kule ve 2004 yapımı Yüzüklerin Efendisi: Kralın Dönüşü filmlerinde Saruman; 2002 yapımı Yıldız Savaşları: Bölüm II - Klonların Saldırısı ve 2005 yapımı Yıldız Savaşları: Bölüm III - Sith'in İntikamı filmlerinde Kont Dooku rolleri sinema tarihinde efsaneleşmesini sağlamıştır.


#Chiristopher Lee
#Yüzüklerin Efendisi
#Yıldız Savaşları
#Saruman
9 yıl önce