Hayat Murat Arkın babasının vefatının ardından konuştu

Murat Arkın babasının vefatının ardından konuştu

İstanbul’da hayatını kaybeden Cüneyt Arkın’ın cenazesi hastaneye gelen ailesine teslim edildi. Babasının cenazesini teslim almaya gelen oyuncu Murat Arkın, ”Bu ülkede herkesi bir araya getiren birleştirici bir unsurdu Cüneyt Arkın.” dedi.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi İHA
Usta oyuncu Cüneyt Arkın’ın cenazesi ailesine teslim edildi
Usta oyuncu Cüneyt Arkın’ın cenazesi ailesine teslim edildi.

Yeşilçam’ın usta sanatçısı Cüneyt Arkın geçtiğimiz gün kaldırıldığı hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak 85 yaşında hayatını kaybetmişti. Usta sanatçının cenazesini hastaneye gelen ailesi teslim aldı.

Arkın’ın cenazesinin Zincirlikuyu Gasilhanesi’ne götürüldüğü öğrenildi. Usta sanatçı için yarın Atatürk Kültür Merkezi’nde bir tören düzenlenecek. Arkın, törenin ardından Teşvikiye Camii’nde öğle namazına müteakip kılınacak cenaze namazı sonrası Zincirlikuyu Mezarlığı’na defnedilecek.

Cüneyt Arkın milli duruşuyla gönüllerde taht kurdu: 'Eşcinseli oynamam, Amerikan tıraşı olmam' sözleri hafızalara kazındı
FOTOĞRAF 33
Title
Türk sinemasının en önemli aktörü Cüneyt Arkın, dün rahatsızlığı nedeniyle kaldırıldığı hastanede bu sabah hayata gözlerini yumdu.
Title
Ölümüyle sevenlerini yasa boğan ünlü aktör milli duruşu ve kırmızı çizgileri, özünden hiçbir şey kaybetmediğini her fırsatta gözler önüne serdi.
Title
Arkın sinema sektörünün dünyadaki en önemli aktörü olan ABD için gençleri uyarmıştı..
Title
Tarih bilincini aşılayan öğütleriyle gençlere \"ABD hayranlığı\" konusunda verdiği nasihatler akıllardan hiç çıkmadı.
Title
Arkın ayrıca eşcinsel rolü oynar mısınız? sorusuna verdiği yanıtla duruşundan asla taviz vermeyeceğini ifade etmişti.
Title
Malkoçoğlu, Kara Murat, Battal Gazi… Cüneyt Arkın, tüm bu aksiyon filmlerinde oynarken seyirciye sadece dövüş sahnelerini izlettirmedi.
Title
KIRMIZI ÇİZGİLERİ VARDI: DEĞERLERİNE DÜŞKÜNDÜ<br><br>Tarih bilincini aşılamak en önemli isteğiydi.<br><br>Çünkü kendisi de milli değerlerine düşkün bir oyuncuydu ve kırmızı çizgileri vardı.<br>
Title
\"TARİHİNİ BİLEN AMERİKAN TIRAŞI OLMAZ\"<br><br><br>Bir röportajı sırasında bunu öyle bir dile getirmişti ki günlerce konuşuldu:
Title
“Tarih bilinci olan bir genç kendini bilir. Amerikan tıraşı olmaz, Amerikan küpeleri takmaz. Müziğini dinlersin lakin onun hayranı olmazsın. Tarih bilinci olan genç, Türk Müslüman bilincini değiştirdiği için öyle yaşar. Çok olumlu bakıyorum.”.
Title
\"BİR EŞCİNSELİ OYNAMAM, BİZ ANADOLU ÇOCUĞUYUZ\"<br><br>Yüzlerce filmde rol aldı, duygulandırdı, düşündürdü, ağlattı…<br><br>Yine de asla oynamam dediği rolleri vardı.<br><br>.
Title
Arkın, bir başka röportajında da \"Mesela Recep İvedik rolünü dünyayı versen oynamazdım. Ya da bir eşcinseli, bir kadını oynamam.
Title
Yaptığın işin sana yakışması lazım. Biz Anadolu çocuğuyuz.\" diyordu.
Title
\"CANLARIM, MEHMETÇİKLERİM\"<br><br>Sözlerinin arkasındaydı, sık sık Mehmetçik için dua eder, mesaj yollardı.<br><br>
Title
İzleyicisi onu hep vatansever ve milliyetçi bir insan olarak tanıdı.<br><br>
Title
Nerede bir asker görse duygulanan Arkın, onlara \"Canlarım, Mehmetçiklerim\" diyerek hitap ederdi...
Title
GÜNÜMÜZ ŞİDDETİNİ HİÇ SEVMEDİ<br><br>85 yıllık hayatına 250 film sığdıran Cüneyt Arkın, yeni dönem dizileri de şiddet açısından doğru bulmuyordu.
Title
Mafyavari yapımlar için sert sözler söyleyen Arkın, \"Bizim filmlerimiz sıcak, samimi ve çok dürüsttü. Halkın değerlerini canlı tutuyordu. Onlara zarar vermemek tek amacımızdı.
Title
Bir dizide adam iki delikanlıyı diz çöktürüp kafalarına sıktı. Böyle sinema olmaz.\" ifadeleriyle dikkat çekiyordu.
Title
Title
Title
Title
Title
Title
Title
Title
Title
Title
Title
Title
Title
Title
Title
Cüneyt Arkın milli duruşuyla gönüllerde taht kurdu: 'Eşcinseli oynamam, Amerikan tıraşı olmam' sözleri hafızalara kazındı
Türk sinemasının en iyi erkek oyuncularının başında gelen efsane oyuncu Cüneyt Arkın, rahatsızlığı nedeniyle kaldırıldığı hastanede 28 Haziran sabahı vefat etti. 85 yaşındaki ünlü aktörün ölüm nedeni kalp durması olarak açıklandı. Ölümüyle yediden yetmişe herkesi yasa boğan Arkın'ın kırmızı çizgileri, milli duruşunu gözler önüne serdi. Cüneyt Arkın küresel emperyalizmin en büyük aktörü olarak gördüğü ABD ve eşcinsellik hakkında söylediği sözler ise hafızalardaki tazeliğini hala koruyor.

“Babam ülkemiz için birleştirici bir unsurdu”

Babasının cenazesini teslim almaya ailesiyle birlikte gelen oyuncu Murat Arkın, “Yarın törende zaten gerekli her şeyi söyleyeceğiz. Ama şunu bilmek önemli. Herkesi bir araya getiren birleştirici bir unsurdu Cüneyt Arkın” dedi.

​Usta oyuncu Cüneyt Arkın Fatma Girik'in ölümü sonrası
FOTOĞRAF 20
Title
Son dakika: Unutulmaz filmleriyle Türk sinemasına damga vuran ünlü oyuncu 85 yaşındaki Cüneyt Arkın, hayatını kaybetti. Evinde rahatsızlandığı ve kaldırıldığı Beşiktaş'taki özel bir hastanede hayatını kaybettiği öğrenildi.
Title
Arkın'ın kaldırıldığı özel hastaneden yapılan açıklama, \"Türk sinemasının değerli oyuncusu Sayın Cüneyt Arkın kalbinin durması sebebiyle ambulansla geldiği hastanemizde bütün yeniden canlandırma çabalarına rağmen hayatını kaybetti.
Title
Türk sinemasının dev oyuncusunu kaybetmenin üzüntüsü içindeyiz. Cüneyt Arkın'ın ailesine ve tüm sevenlerine baş sağlığı diliyoruz\" denildi.
Title
Türk sinemasına damga vuran, yüzlerce filmde rol alan Cüneyt Arkın'ın ardından ünlülerden mesaj yağdı.
Title
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan: Türk sinemasının usta aktörü, sanatıyla, duruşuyla, karakteriyle hepimize örnek olan büyük sanatçı Cüneyt Arkın’ın vefatını büyük bir üzüntüyle öğrendim. <br><br>Sayın Arkın’a Allah’tan rahmet diliyorum. Ailesinin, sevenlerinin, sinema camiamızın ve milletimizin başı sağolsun.
Title
Sinemamızın büyük ismi #CüneytArkın’ın vefatından büyük üzüntü duyduk. Allah rahmet eylesin. Cüneyt Arkın sinemamızın büyük bir ismi olduğu kadar, hepimizin çocukluk ve gençliğinin doğrudan ve iyiden yana olma, kötülere ve yanlışlara karşı çıkma sembolüydü.
Title
Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy: Unutulmaz rolleriyle hafızalarımıza kazınan, Türk sinemasının çok değerli ismi Cüneyt Arkın’ın vefat ettiğini derin bir üzüntüyle öğrendim.
Title
Usta oyuncuya Allah’tan rahmet, ailesine ve sevenlerine sabır diliyorum. Başımız sağ olsun.
Title
Aydemir Akbaş: Ne kötü bir gün, ne kötü bir haber. Ahhhh Cüneytciğim nasıl üzgünüm anlatamam. Mükemmel bir sanatçı, iyi bir aile babasıydın. Mekanın cennet olsun Nur içinde yat.
Title
Türk sinemasının efsane ismi Cüneyt Arkın hayatını kaybetti. Cüneyt Arkın'ın ölümü sonrası filmleri, yaptıkları yeniden gündeme geldi. Arkın son olarak Yeşilçam'ın usta oyuncusu Fatma Girik'in ölüm haberini alınca yıkılmıştı.<br><br>
Title
Orhan Gencebay: Hepimizin başı sağolsun. Son derece önemli bir sanatçıydı. Büyük izler bıraktı. Allah gani gani rahmet eylesin, çok eski arkadaştık. Son zamanlarda hastaydı. Durumu iyi değil diye duyuyorduk. Sinemamızda kimsenin yapamayacağı sahneleri gerçekleştirdi.
Title
Acı haberin ardından canlı yayına bağlanan Cüneyt Arkın, gözyaşlarına boğulmuştu.<br><br>
Title
Canlı yayında ağlayarak Fatma Girik'i anlatan Arkın, \"İnanamıyorum ya bir dönem gitti. İçim yanıyor nasıl dayanırım bu acıya ah Fatmacığım ah Fatmacığım. Sen ne iyi bir insandın, ne kadar zariftin, dosttun. Ne güzel mavi mavi bakardın, nur içinde yat\" diye konuştu.<br><br>Canlı yayında konuşurken fenalaşan Arkın, \"Fatma'm bekle beni orada bekle geliyorum\" deyip telefonu kapatmıştı.<br><br>Cüneyt Arkın'ın ölüm haberi sonrası sosyal medyada bu sözler yeniden gündem oldu. Arkın'ın bu sözlerini duyanlar \"Kavuştular\" yorumlarında bulundu.
Title
Birçok unutulmaz filme imza atan Yeşilçam'ın ustası Cüneyt Arkın hayatını kaybetti. Yeşilçam'ın unutulmaz sanatçısı Arkın 1937 yılında doğdu.
Title
Kimliğinde Fahrettin Cüreklibatur yazıyordu.
Title
Arkın, Eskişehir'in bir köyünde doğdu, yokluk içinde büyüdü.
Title
Çok çalışkandı, İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi'ni kazandı. Doktor oldu.
Title
1963 yılında \"Artist\" dergisinin düzenlediği sinema artisti yarışmasına girdi ve birincilik aldı.
Title
Kariyerindeki dönüm noktası 1963'te askerliğini yaparken 1. Hava Jet Üssü'nde yönetmen Halit Refiğ ile tanışması oldu.
Title
Askerlik bitince, 1964'te Halit Refiğ'in \"Gurbet kuşları\" filmiyle sinemaya adım attı.<br><br>
​Usta oyuncu Cüneyt Arkın Fatma Girik'in ölümü sonrası "Bekle beni orada bekle geliyorum" demişti: Sanat ve siyaset camiasından mesaj yağdı
Son dakika haberleri... Yeşilçam'ın efsane ismi Cüneyt Arkın, tedavi gördüğü hastanede kalp durması nedeniyle yaşamını yitirdi. Türk sinemasının dev oyuncusunun ölümü sevenlerini yasa boğdu. 85 yaşında hayata veda eden Arkıun'ın ardından ünlülerden mesaj yağdı. Öte yandan ocak ayında hayatını kaybeden Yeşilçam'ın usta oyuncusu Fatma Girik'in cenazesine katılan usta oyuncu Arkın, cenazede ağlayarak "Fatma'm bekle beni orada bekle geliyorum" demişti. Arkın'ın ölüm haberi sonrası bu sözleri gündem oldu ve "Kavuştular" yorumları yapıldı. Peki Cüneyt Arkın neden öldü? Hastalığı neydi? Cüneyt Arkın'ın cenaze töreni ne zaman? İşte detaylar...

Cüneyt Arkın'ın son paylaşımı yürekleri burktu
FOTOĞRAF 31
Title
Birçok filme imza atan Türk sinema tarihinin usta ismi Cüneyt Arkın, gerçek adıyla Fahrettin Cüreklibatır, dün gece saatlerinde rahatsızlanarak Beşiktaş, Ulus'ta bulunan özel bir hastanede tedavi altına alındı.
Title
85 yaşındaki oyuncu burada hayatını kaybetti.
Title
CÜNEYT ARKIN NEDEN ÖLDÜ?<br><br>Hastaneden yapılan açıklama, \"Türk sinemasının değerli oyuncusu Sayın Cüneyt Arkın kalbinin durması sebebiyle ambulansla geldiği Liv Hospital'da bütün yeniden canlandırma çabalarına rağmen hayatını kaybetti.
Title
Türk sinemasının dev oyuncusunu kaybetmenin üzüntüsü içindeyiz. Cüneyt Arkın'ın ailesine ve tüm sevenlerine baş sağlığı diliyoruz\" denildi.
Title
Arkın, 2009 yılında da omurgasındaki sinir sıkışmasından dolayı yaklaşık üç ay hastanede tedavi görmüştü.<br><br>
Title
Twitter hesabını aktif kullanan Arkın'ın son paylaşımı yürekleri burktu.<br><br>
Title
Oğluyla olan fotoğrafını paylaşan Cüneyt Arkın, Babalar Gününü kutladı.
Title
CÜNEYT ARKIN KİMDİR?<br><br>Cüneyt Arkın gerçek adıyla Fahrettin Cüreklibatır, 8 Eylül 1937, Karaçay, Odunpazarı, Eskişehir, Türk sinema oyuncusu. Eskişehir'in merkezine bağlı Karaçay köyünde doğdu.
Title
Babası Kurtuluş Savaşı'na katılmış Hacı Yakup Cüreklibatur'dur. Aslen Nogay'dır. Lise öğrenimini Eskişehir Atatürk Lisesi'nde gördü, 1961 yılında İstanbul Tıp Fakültesinden mezun oldu.<br><br>
Title
Sinema kariyeri Memleketi Eskişehir'de, yedek subay olarak askerliğini yaparken, Göksel Arsoy'un başrol oynadığı Şafak Bekçileri (1963) filminin çekimleri sırasında yönetmen Halit Refiğ'in dikkatini çekti.<br><br>
Title
Askerliğini bitirdikten sonra Adana ve civarında doktorluk yaptı. 1963 yılında Artist dergisinin yarışmasında birinci oldu. Bir süre iş arayan Cüneyt Arkın, 1963'te Halit Refiğ'in teklifiyle sinema oyunculuğuna başladı ve 2 yıl içinde en az 30 film çevirdi.<br><br>
Title
1964 yılında oynadığı Gurbet Kuşları filminin finalindeki kavga sahnesi, Arkın'ın kariyerinde bir kırılma noktası oldu. Bir süre daha duygusal-romantik jön karakterlerini canlandırdıktan sonra yine Halit Refiğ'in önerisiyle aksiyon filmlerine yöneldi.<br><br>
Title
Bu dönemde İstanbul'a gelen Medrano Sirki'nde altı ay süreyle akrobasi eğitimi aldı. Burada öğrendiklerini Malkoçoğlu ve Battalgazi serilerinde beyaz perdeye aktararak, Türk sinemasına daha önce hiç örneği olmayan bir tarz getirdi. Kısa sürede avantür filmlerin en aranan oyuncusu haline geldi.<br><br>
Title
Romantik jön filmlerle başladığı sinema yaşantısını hareketli filmlerle sürdürse de hemen her karakter role de can verdi. Kariyeri boyunca westernden komediye, macera filmlerinden toplumsal filmlere değişik türlerde filmler çekti. Özellikle Maden (1978) ve Vatandaş Rıza (1979) filmleri, Cüneyt Arkın'ın kariyerinde özel bir yer kaplar.<br><br>
Title
12 Mart dönemi sırasında, 4. Altın Koza Film Festivali'nde (1972) jürinin ilk oylamasında Yılmaz Güney'i Baba filmindeki rolüyle en iyi erkek oyuncu seçilmesine rağmen daha sonra siyasi baskılarla Yılmaz Güney'in yerine, ilk oylamada Yaralı Kurt filmindeki performansıyla ikinci olan Cüneyt Arkın'ı en iyi erkek oyuncu seçti. Bu karara tepki gösteren Arkın ödülü reddetti.<br><br>
Title
Cüneyt Arkın sinemasına ayrı bir renk getiren, yönetmenliğini Çetin İnanç'ın yaptığı 1982 tarihli Dünyayı Kurtaran Adam zamanla bir kült film haline geldi. 1980'li yıllarda Ölüm Savaşçısı, Kavga, Sürgündeki Adam ve İki Başlı Dev gibi aksiyon filmlerinden sonra, 1990'lı yıllarda da polisiye dizilere yöneldi.<br><br>
Title
Cüneyt Arkın, at binmede ve karatede uzman sporcu unvanına sahiptir.Oyunculuğun yanı sıra televizyon izlenceleri sunmuş ve kısa bir süre gazetelerde sağlıkla ilgili köşe yazarlığı da yapmıştır. 2009 yılında omurgasındaki sinir sıkışmasından dolayı yaklaşık üç ay hastanede tedavi gördü.<br><br>
Title
Title
Title
Title
Title
Title
Title
Title
Title
Title
Title
Title
Title
Title
Cüneyt Arkın'ın son paylaşımı yürekleri burktu
Türkiye, güne acı haberle uyandı. Yeşilçam'dan bir yıldız daha kaydı. Birçok filme imza atan Türk sinema tarihinin usta ismi Cüneyt Arkın, bu sabah tedavi gördüğü hastanede 85 yaşında hayatını kaybetti. Sevenleri ve dostları usta sanatçı için birbiri ardına başsağlığı mesajı paylaştı. Cüneyt Arkın'ın ölüm nedeni de belli oldu. Öte yandan Cüneyt Arkın'ın sosyal medya hesabındaki son paylaşımı da yürekleri burktu.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.