Koronavirüs Sağlık Bakanlığı 27 Eylül koronavirüs tablosunu açıkladı Ağır hasta sayısı azaldı

27 Eylül koronavirüs tablosu: Test sayısı, vaka ve ölü sayısı

Sağlık Bakanlığı 27 Eylül koronavirüs tablosunu açıkladı: Ağır hasta sayısı azaldı

Türkiye'nin 27 Eylül koronavirüs tablosu açıklandı. Sağlık Bakanlığının sitesine yüklenen tablodaki verilere göre bugün hem vefat hem de vaka sayısında düşüş olduğu görülüyor. Son birkaç günün en düşük sayılı verilerinin yer aldığı bu tabloya ilişkin Sağlık Bakanı Fahrettin Koca sosyal medya hesabu üzerinden paylaşımda bulundu. Bakan Koca ağır hasta sayısındaki azalışa vurgu yaptığı paylaşımında bu olumlu düşüşlerin sürmesi için tedbirlere uymak gerektiği konusunda uyardı. İşte 27 Eylül koronavirüs ölü, vaka, ağır hasta, iyileşen sayısı...

Haber Merkezi Yeni Şafak
Fotoğraf: Arşiv
Fotoğraf: Arşiv

Sağlık Bakanlığının sitesinde yer alan Koronavirüs Bilgilendirme Sayfası'ndaki veriler güncellendi ve Türkiye'nin 27 Eylül koronavirüs tablosu yayınlandı. Veriler, düne ve önceki birkaç güne oranla verilerde olumlu yönde düşüş olduğunu gösteriyor.

Türkiye'nin 26 Eylül koronavirüs tablosu: Vaka sayısında düşüş
KORONAVİRÜS
Türkiye'nin 26 Eylül koronavirüs tablosu: Vaka sayısında düşüş

27 Eylül vefat sayısı kaç?

  • Güncel verilere göre, son 24 saatte 101 bin 119 Kovid-19 testi yapıldı, 1467 kişiye hastalık tanısı konuldu. Son 24 saatte 68 kişi Kovid-19 nedeniyle hayatını kaybetti, 1116 kişi ise iyileşti. Kovid-19 tedavisi tamamlananların sayısı 275 bin 630'a yükseldi.

Ağır hasta sayısı kaç?

Toplam test sayısı 10 milyon 37 bin 700, vaka sayısı 314 bin 433, vefat sayısı 7 bin 997 olarak kayıtlara geçti. Aktif hasta sayısı 30 bin 806, ağır hasta sayısı düne göre 32 kişilik azalmayla 1583, hastalarda zatürre oranı ise yüzde 6,5 oldu.

"Ağır hasta sayısı azaldı"

  • Sağlık Bakanı fahrettin Koca verilere ilişkin yaptığı paylaşımda, "Uzun bir aradan sonra ağır hasta sayımız azaldı. Bugün 1.583 ağır hastamız var. Zatürre oranı da düşmeye devam ediyor. Yeni hasta sayısı azalma eğiliminde. Tedbirlerin netice verdiği tartışmasız bir gerçek. Birlikte tedbirlere uyarak virüsü yenelim" ifadelerini kullandı.

Geçtiğimiz 5 günün koronavirüs verileri

26 Eylül koronavirüs tablosu.

25 Eylül koronavirüs tablosu.

24 Eylül koronavirüs tablosu.

23 Eylül koronavirüs tablosu.

22 Eylül koronavirüs tablosu.
Abone Ol Google News

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.