Koronavirüs Türkiyenin 30 Eylül koronavirüs verileri Zatürre oranı düşüş

30 Eylül koronavirüs tablosu: Test sayısı, vaka ve ölü sayısı

Türkiye'nin 30 Eylül koronavirüs verileri: Zatürre oranı düşüş

Sağlık Bakanlığının Koronavirüs Bilgilendirme Sayfası'nda yer alan veriler güncellendi. 30 Eylül koronavirüs tablosunda bulunan verilere göre ölü ve vaka sayısında düne göre düşüş gerçekleşti. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, verilere ilişkin Koronavirüs Bilim Kurulu Toplantısı'nın ardından düzenlediği basın toplantısında önemli açıklamalarda bulundu. Zatürre oranı hakkında da bilgilendirme yapan Koca, "Zatürre oranımız yüzde 6,4'e kadar indi. Nisan ayında yüzde 30'a yakın olan zatürre oranı neredeyse 5'te 1 oranına inmiş oldu. Zatürre oranımız yüzde 6,4'e kadar indi. Nisan ayında yüzde 30'a yakın olan zatürre oranı neredeyse 5'te 1 oranına inmiş oldu" ifadelerini kullandı. İşte 30 Eylül koronavirüs ölü, vaka, iyileşen sayısı...

Haber Merkezi Yeni Şafak
Fotoğraf: Arşiv
Fotoğraf: Arşiv

Türkiye'nin 30 Eylül koronavirüs tablosu açıklandı. Koronavirüs Bilgilendirme Sayfası'nda yer alan sonuçlara göre ölü ve vaka sayısında düne göre düşüş gözleniyor.

Güncel verilere göre, son 24 saatte 112 bin 98 Kovid-19 testi yapıldı, 1391 kişiye hastalık tanısı konuldu. Son 24 saatte 65 kişi Kovid-19 nedeniyle hayatını kaybetti, 1245 kişi ise iyileşti. Kovid-19 tedavisi tamamlananların sayısı 279 bin 749'a çıktı.

Toplam test sayısı 10 milyon 380 bin 261, vaka sayısı 318 bin 663, vefat sayısı 8 bin 195 olarak kayıtlara geçti. Aktif hasta sayısı 30 bin 719, ağır hasta sayısı 1516, hastalarda zatürre oranı ise yüzde 6,4 oldu.

Türkiye'nin 29 Eylül koronavirüs tablosu açıklandı: Ağır hasta sayısı durağan
KORONAVİRÜS
Türkiye'nin 29 Eylül koronavirüs tablosu açıklandı: Ağır hasta sayısı durağan

"Zatürre oranımız yüzde 6,4'e kadar indi"

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, verilere ilişkin Koronavirüs Bilim Kurulu Toplantısı'nın ardından düzenlediği basın toplantısında, tabloda daha önce var olan bilgilere yeni bilgiler ilave edildiğini bildirdi.

Yapılan test sayısı kaç oldu?

  • Koca, "Önümüzdeki dönemde test sayılarımızı her geçen gün daha da artırmak istiyoruz. Bu çerçevede baktığımızda şu an test sayımız 112 bin 98. Bu test sayımızı önümüzdeki 3-4 hafta içerisinde 200 bin rakamlarına kadar çıkarmak istiyoruz" ifadelerini kullandı.

Zatürre oranında düşüş

Koca, "Zatürre oranımız yüzde 6,4'e kadar indi. Nisan ayında yüzde 30'a yakın olan zatürre oranı neredeyse 5'te 1 oranına inmiş oldu. Eğer zatürre oranı bu oranda düşmemiş olsaydı şu an sağlık kuruluşlarımızdaki yük 5 kat daha fazla olmuş olacaktı. Buradaki başarıyı erken tedavi ve filyasyonu özellikle altını çizerek söylemek istiyorum" diye konuştu.

  • Bakan Koca ayrıca tablolara ilişkin, "Bundan sonra daha geniş, var olan bilgilere ilave hem birinci basamak filyasyon ve aile hekimi izleme oranlarını hem de sağlık kuruluşlarımızdaki yoğun bakım erişkin hasta, yatak ve ventilatör doluluk oranlarımızı da haftalık olarak vermiş olacağız." açıklamasında bulundu.

Geçtiğimiz 5 günün koronavirüs verileri

29 Eylül koronavirüs tablosu.

28 Eylül koronavirüs tablosu.

27 Eylül koronavirüs tablosu.

26 Eylül koronavirüs tablosu.

25 Eylül koronavirüs tablosu.
Abone Ol Google News

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.