|

FETÖ’yü temizleyin

Eskişehir’in ardından Uşak’a geçen Yeni Şafak otobüsü vatandaşların beklentilerini sordu. Kentte birinci gündem devlet içerisine sızan FETÖ terör örgütü. Halkın en büyük beklentisi örgütün devlet kademelerinden temizlenmesi.

Yeni Şafak ve
04:00 - 25/05/2015 Pazartesi
Güncelleme: 03:34 - 25/05/2015 Pazartesi
Yeni Şafak

Yeni Şafak seçim otobüsüyle sonraki durağımız tarih kokan coğrafyası ve el dokumacılığın bir hayli geliştiği Aşıklar şehri Uşak oldu. Uşaklılar, yerel yönetimin şehre yaptığı yatırımlardan memnun kaldıklarını söylüyor. Ekonomik istikrarın yöresel ürünlerin markalaşmasında önemli bir rol oynadığına vurgu yapan Uşaklılar kentin daha fazla tanıtılmasını istiyor. Gündemi yakından takip eden vatandaşların en büyük talebi ise paralel yapı ile mücadelede kararlılık gösterilmesi.


DEVLET TEMİZ KALSIN

Barış Kandemir, AK Parti'nin 12 yıldır ülkeye hizmet ettiğini fakat eksikliklerinin de olduğunu vurguluyor. Devlet içerisindeki paralelcilerin temizlenmesini isteyen Kandemir, “Biz devletin tertemiz kalmasını istiyoruz. Varsa paralel bir yapı mutlaka temizlensin. Uşak yerel olarak çok güzel bir şehir. Hızlı geliştiğinden 5 yıl sonra Büyükşehir olmaya aday olur gibime geliyor" yorumunu yapıyor. Hüseyin Aksu ise şunları söylüyor: “Adalet içerisindeki paraleciler büyük oyunlar oynadı. Bunların temizlenmesini istiyoruz. Hükümetin kalkınma konusunda çok büyük hamleleleri oldu. Tüm bunları Türkiye halkı görüyor. Cemaatin yaptıkları sonrası adalet sistemine olan güven sarsıldı" dedi.


BOL KESEDEN ATIYOR

Simitçi Zeynep Karatağ, işlerinden memnun olduğunu söyledi. Ekonomik bir sıkıntılarının olmadığını ifade eden Karatağ, “Uşak'ta belediyeden kaynaklanan bir sıkıntımız yok. Seçimlerden önce meydanlarda muhalefet liderleri atıp tutuyor. Kılıçdaroğlu başa geçtiğinde bir şey yapamaz. Hem de bol keseden atıyor. Proje üretmişler, TV'den izledim ama hiç inanmadım nedense" şeklinde konuştu.


UŞAK DAHA FAZLA TANITILSIN

Uşak'ta taksi şoförlüğü yapan Abdullah Bey ve Selçuk Şenliel de, Türkiye için tek temmenilerinin ülkede huzur ve barış olduğunu söyledi. Uşak'a yatırım yapılması gerektiğini belirten Abdullah Bey, Uşak'ın daha fazla tanıtımının yapılmasını istedi.Çok ekmek yağ kuyruğuna girdim


Kaldırım taşı ve inşaat işçiliği yapan Kudret Baştuğ, siyasetle fazla ilgisi olmadığını ancak ülkenin durumundan memnun olduğunu belirtti. Baştuğ, “Seçim öncesinde herkes konuşuyor ama bilmiyorum durum ne olur. Asgari ücret vaatlerini çok saçma buluyorum. Kılıçdaroğlu'nun açıkladığı projelerini uygulanacağını hiç düşünmüyoruz. Ben çok ekmek yağ kuyruğuna girdim. Ama 12 yıldır bu sıkıntıları çekmiyoruz. Darbe dönemlerinde çay bile bulamıyorduk. Koalisyon bir hükümet olursa geleceğimiz hiç iyi olmaz. Eskiye dönersek iç açıcı olmaz bizim için" diye konuştu.Sevgi bağıyla dokuyoruz


Uşak Belediyesi'nin katkılarıyla hizmete açılan Halıcılık Evi'nde çalışan profesyonel el dokumacıları, belediyenin atölyeyi açmasından dolayı memnun olduklarını söylüyor. Halı dokuması yapan Selver Yeşilova, evde oturmaktansa halı dokumayı tercih ettiğini belirtiyor. Verimli bir şekilde zaman geçirdiklerini söyleyen Yeşilova, “Emek isteyen bir iş halı dokumak ama zor değil. Öğrenmek isteyen rahatlıkla yapabilir. 3 kadın 1 ayda sadece 1 halı dokuyabilir. Yani sabır ve emek isteyen bir meslek bizimkisi. Yaptığımız halıların dili olsa da konuşsa. Biz ilmek atarken tüm duygularımızı halıya yansıtıyoruz. Sevgi bağıyla yapıyoruz mesleğimizi" ifadelerini kullanıyor.Türkiye'yi batıranları çok iyi tanıyorum


İnönü hükümeti döneminde yaşadıklarını anlatan 90 yaşındaki emekli Hüseyin Kaya, “Biz onlardan çok eziyet çektik" diyor. Kaya, “İnönü zamanını da gördüm ben. Biz onlardan çok eziyet çektik. Jandarma gelip köylüyü yani bizi döverdi. Bizlere zorla kazmayla yol yaptırırlardı. Yer kazdık, kuyu kazdık falan devlet hep bizi kullandı. O günleri gördüğüm için bugünlere iyi diyorum. Bu saatten sonra iyi olursak gençlerimiz, torunlarımız için iyi olur. Biz Türkiye'yi batıranları, satmış olanları çok iyi tanıyoruz" diye konuşuyor.

#FETÖ
#Eskişehir
#Uşak
9 yıl önce