|

Korku filmi ''Ammar'' 21 Mart'ta vizyonda

Sinemamızın 100.yılında, 2000'ler sonrası Türk korku sinemasının görmeye alışkın olmadığı sahneler ile dolu olan "Ammar" filmi vizyona girmeye hazırlanıyor. Türk korku kültürü ile evrensel korku filmlerinin dilini harmanlayarak özellikle Türk korku filmlerine ön yargılı bakan sinema izleyicilerini de salona getirmeyi hedefliyor.

Yenisafak.com.tr / Sinema
00:00 - 6/03/2014 Perşembe
Güncelleme: 12:20 - 6/03/2014 Perşembe
Yeni Şafak
Korku filmi ''Ammar'' 21 Mart'ta vizyonda
Korku filmi ''Ammar'' 21 Mart'ta vizyonda

Filmin kadrosunda, dizilerdeki başarılı oyunculukları ile dikkat çeken Burak Sarımola, Ozan Akbaba, Duygu Paracıkoğlu, Dilşah Demir, Eylül Su Sapan gibi genç oyunculara Turan Özdemir gibi bir usta ve Halil Sezai, Berke Hürcan, Selim Erdoğan gibi sürpriz isimler eşlik ediyor. Filmin müziklerinde Ercüment Vural'ın imzası bulunurken Hayko Cepkin''de sevilen parçası "Bertaraf Et"i Ammar''a hediye etti. Ammar''da kullanılan yaratık efektleri de filmin fragmanın çıkmasıyla birlikte korku filmi meraklılarının dikkatini çekmeyi başardı.

Aynı anda Avrupa''da sinemalarda

Türkiye ile aynı anda Avrupa sinemalarında da vizyona girecek olan filmin yönetmeni Özgür Bakar senaryoyu Alper Kıvılcım ile birlikte yazdı. Ammar''ın yapımcılığını ise Sami Dündar üstleniyor.

21 Mart''ta sinemalarda olacak olan ''Ammar'' ın kısaca hikayesi ise şu şekilde:

Feride, sevgilisi, ev arkadaşı ve arasını yapmayı düşündüğü Barkın ile haftasonu bir dağ evine gitmeye karar verirler. Fakat istenmeyen sürpriz misafir Canan'ın gelmesiyle yolculuk gergin başlar. Bu klasik başlangıç daha önce şahit olmadığımız türden bir bulmacaya Feride'nin gözünden bizi davet eder. Birbiri ardına gelişen korkunç olaylar başta Feride olmak üzere herkesi içinden çıkması imkansız olan, adeta bir labirentin içine hapseder. Ruhsal bir işkenceye dönüşen iki günlük gezinin sonunda kim hayatta kalabilecek? Bu yaşananların sebebi ne? Gibi sorular cevap ararken, korku dolu bir serüven de izleyenleri film boyunca sürükleyecek.


10 yıl önce