|

Göçek ve Özkahya kızağa çekildi

TFF Merkez Hakem Kurulu, Galatasaray-Konyaspor maçını yöneten hakemler Hüseyin Göçek ve VAR’da görev yapan Halis Özkahya’ya ikinci bir değerlendirmeye kadar maç verilmeyeceğini açıkladı.

Haber Merkezi
04:00 - 28/11/2018 Çarşamba
Güncelleme: 04:50 - 28/11/2018 Çarşamba
Yeni Şafak
Halis Özkahya
Halis Özkahya

TFF Merkez Hakem Kurulu (MHK), Galatasaray-Konyaspor maçını yöneten Hüseyin Göçek ile aynı müsabakada Video Yardımcı Hakem (VAR) olarak görev yapan Halis Özkahya’ya ikinci değerlendirmeye kadar maç vermeyecek.


MHK’den yapılan yazılı açıklamada, Süper Lig’in 13 haftasındaki müsabakalar ile özellikle Galatasaray-Konyaspor karşılaşmasının hakemleri ve VAR görevini yürüten hakemlerin performanslarının detaylı bir şekilde incelendiği bildirildi. Açıklamada, “Kurulumuz, uygulamaya başladığı tarihten itibaren UEFA’nın takdirini kazanan, Türkiye Futbol Federasyonumuzun büyük katkılarıyla hakemliğin ve futbolun gelişimine yarar sağlayacağına inandığımız VAR sisteminin, sağlıklı gelişmesini engelleyici olumsuzluklara karşı her türlü tedbiri almakta kararlıdır. Hakemlerin sahadaki çok kritik bariz hatalarını çözmekle yükümlü sistemin, VAR protokolü kuralları dikkate alınmaksızın uygulanması ve bunun alışkanlığa dönüşme endişesi de kabul edilemez” ifadeleri kullanıldı.

#TFF
#HAkem
#Halis Özkahya
#Hüseyin Göçek
5 yıl önce
default-profile-img