|

Riera: Galatasaray'da görev almak istiyorum

Galatasaray'da 2011-2014 yılları arasında forma giyen İspanyol futbolcu Albert Riera İstanbul'a gelerek eski takımını ziyaret etti. Riera verdiği röportajda sarı-kırmızılı taraftarlara övgüler yağdırırken, hala Galatasaray'ı desteklediğini söyledi.

Yeni Şafak
09:37 - 30/11/2016 Çarşamba
Güncelleme: 09:57 - 30/11/2016 Çarşamba
Diğer
Riera Galatasaray'da oynadığı dönemde takım arkadaşı Melo ile yaşadığı kavgayla gündeme gelmişti.
Riera Galatasaray'da oynadığı dönemde takım arkadaşı Melo ile yaşadığı kavgayla gündeme gelmişti.

Galatasaray'ın eski İspanyol oyuncusu Albert Riera İstanbul'a gelerek sarı-kırmızılıları ziyaret etti.Çarşamba günü Galatasaray'ın Elazığspor ile oynayacağı Ziraat Türkiye Kupası maçını tribünden takip edecek olan Riera, GSTV'ye konuştu.Sarı-kırmızılıların Kadıköy'de kazandıkları şampiyonluk kupasının önünde röportaj yapmayı tercih eden Albert Riera şunları söyledi:


 • "Güzel anılar biriktirdim"
 • Tekrar Florya'da olmak inanılmaz bir duygu. Burada güzel anılar biriktirdim. İstanbul'a geldiğim ilk andan itibaren bunlar aklıma geldi. Tekrardan bu duvardaki fotoğrafları, sevinçleri görmek, o anıları yaşamak beni mutlu etti.
 • "Ayrıldığımdan beri takip ediyorum"
 • Başarı kazanmak için bireysel kalite elbette önemli ama takım içindeki ambiyans da çok önemli. Arkamda bir fotoğraf var. Fenerbahçe'nin sahasında kazandığımız kupanın sevinci var. Birlik olmak, beraber olmak çok önemli. Bizim takımımızda bu fazlasıyla vardı. O yüzden şampiyonluklar ve başarılar geldi. Galatasaray'ı ayrıldığımdan beri takip ediyorum. İnişler çıkışlar olabilir ama bu sene iyi işler yapıldığını görüyorum.
 • "Hiç unutmadığım şey taraftarlarımız"
 • Muslera ilk şampiyonluk yılında çok gençti. Semih bizimle başlamıştı şimdi çok şeyler öğrendi. Farklı bir gruptuk. Aramızda gençler de vardı, tecrübeliler de vardı. Hepimiz birbirimizden çok şey öğrendik. En sonunda da böyle anlamlı bir kupa kazanıldı. Hiç unutamadığım şey taraftarlarımız. İnişli çıkışlı zamanlarımız olabilir. Benim de oldu ama taraftar hep arkamızdaydı. Bize hep ekstra güç olmuşlardı. Bu sene de düşüşler olabilir, işler yolunda gitmeyebilir ama onların desteği çok önemli. Şampiyonluk isteniyorsa taraftarın takıma vereceği pozitif katkı çok önemli.
 • "Liverpool gibi bir takımda da oynadım ama..."
 • Hayatımın sonunu kadar beni etkileyen renkler sarı ve kırmızı olmaya devam edecek. Halen Galatasaray taraftarıyım, halen Galatasaray'ı destekliyorum. Başka takımlarda oynayabilirim ama bu gerçek hiç değişmeyecek. Liverpool gibi önemli bir takımda da oynadım ama bana gösterilen saygı, sevgi, ilgi alaka, başarılı olma, kupalar kazanma konusunda ilk sıraya koyacağım takım Galatasaray'dır. Taraftarı, kulübün büyüklüğünü ve başarıları hiçbir zaman unutmayacağım.
 • "Florya'ya gelişimiz film gibiydi"
 • Unutamadığım bir anım sorulduğunda ilk sıraya Fenerbahçe'nin sahasında kazandığımız şampiyonluğu koyabilirim. O gün otelde kalmıştık. Köprüyü geçene kadar hep Galatasaray taraftarı bizi destekliyordu. Polislerle devam ettik. Sonra Fenerbahçe taraftarını görmeye başladık. Onların da kazanma hırsını gördük. Bizim taraftarımız orada yoktu. 90 dakika sonrasında gelen inanılmaz şampiyonluk. Bir daha tarihte görülmeyecek başarı bize kısmet oldu. Soyunma odasında sevindik. Kupayı sahada hak ettik ve sahada almak istediğimizi söyledik. Karanlıkta da olsa kupayı aldık. Harika dakikalardı. Stat çıkışımız, Florya'ya gelişimiz film gibiydi. O bayram havasını hiçbir zaman unutamayacağım.
 • "Galatasaray'da görev almak istiyorum"
 • Geçen sene Slovenya'daydım. Bu teklifi kabul etmemin nedeni sportif direktör, antrenörlük ve futbolculuğu birlikte yürütmekti. Çünkü hayallerimden biri sportif direktör olmak. Lig seviyesi düşük olduğu için Slovenya maceram geçen sezon bitti. Rusya'da antrenmanlara devam ediyorum. Ocak ayında Rusya'dan ve başka ülkelerden gelen teklifleri değerlendireceğim. 34 yaşındayım, kendimi fit hissediyorum ve oynamaya devam edeceğim. Ama futbolu bırakınca tuttuğum takım Galatasaray'da saha içinde olmasa da saha dışında görev almak istiyorum."
#Galatasaray
#Albert Riera
8 yıl önce