|
Spor

Taffarel: Yardımcı antrenörlük yapmam!

Yeni teknik direktör Hamza Hamzaoğlu ile sözleşme imzalanmadığı için Gaziantepspor maçında Galatasaray'ın başında sahaya çıkan Claudio Taffarel hem karşılaşmayı değerlendirdi hem de kulüpteki geleceği hakkında açıklamalarda bulundu.

Yeni Şafak
22:27 . 29/11/2014 Cumartesi
DHA

Claudio Taffarel, Gaziantepspor'un zor bir rakip olduğunu ve bilinç ile geldikleri deplasmandan galibiyetle dönmenin mutluluğunu yaşadıklarını belirterek şöyle konuştu: "Zor bir maçın bizi beklediğini biliyorduk. Tüm oyuncularım özverili oynadılar, iyi mücadele ettiler ve kazandılar. Bundan dolayı tüm oyuncularımızı kutluyorum. Bugün sahaya sürdüğümüz oyuncular 5 aydır Prandelli'nin oynattığı takım ile aynı. Sadece oyunculara davranışlarını değiştirip sahaya pozitif yansıtmaları gerektiğini anlattık. Saha içi oyunda eksiklik vardı ve bugün onu giderdik. Herkes birbirine yardımcı oldu, koştu tüm oyuncularımı kutluyorum. Maçtan önce oyuncularıma kaliteli ve üst düzey olduklarını söyleyip, saha içi yaklaşımlarını değiştirmeleri ve motivasyonlarını artırmaları gerektiğini söyledim. Bazı sebeplerden bazı oyuncular hocaya küskün veya mutsuz olabiliyor. Bizde de davranış eksikliği vardı ama bugün tüm oyuncuların sahaya yüzde yüzünü vermesiyle galibiyet geldi."


Taffarel oyun içerisinde yaptığı değişikliklerin yapılması gereken değişiklikler olduğunu ifade ederken, oyuna sonradan giren ancak ilk onbir oyuncusu gibi mücadele ettiğini ifade ettiği Umut Bulut'a da özellikle teşekkür etti. Taffarel, ilerleyen süreçte teknik direktörlük düşüncesi olup olmadığı yönündeki soruyu ise, "Gelecek 20 yıl için böyle bir düşüncem yok, kaleci antrenörlüğüne devam edeceğim" dedi.


'Hamzaoğlu mükemmel seçim'

Hamza Hamzaoğlu seçiminin yerinde ve doğru bir karar olduğunu ifade eden Taffarel, yabancı hocaların ardından Türk futbol ve oyuncusuna yakın bir ismin gelmesi gerektiğini belirterek, "Bu anlamda verilecek en mükemmel karar Hamza Hamzaoğlu'dur. En müthiş seçim yapıldı. Pazar günü Hamzaoğlu ile toplantı yapacağız, ben kendisiyle kaleci antrenörü olarak çalışmak istiyorum. Yardımcı antrenörlük teklifi gelirse yollarımızı bile ayırabiliriz. Ben burada kalmak ve sadece kaleci antrenörlüğü yapmak istiyorum" açıklamasını yaptı.

'Uyuşmazlık vardı'

Taffarel, yolların ayrıldığı Prandelli ile oyuncular arasında uyuşmazlık yaşandığını belirterek, "Her hocanın bir çalışma sistemi vardır. Prandelli'nin anlayışında fiziksel ve taktiksel çalışma ağırlıklıdır. Türkiye'de daha motivasyon ve hırsı aşılamanız önemlidir. Bu tip mental açıdan ayrılıklar olunca hoca ile oyuncular arasında ayrışmalar oldu. Prandelli'nin metodu buraya uymadı" diye konuştu.
#GALATASARAY
#CLAUDIO TAFFAREL
#CESARE PRANDELLI
#HAMZA HAMZAOĞLU
9 yıl önce
default-profile-img