Teknoloji Instagramda hikaye görüntülemeleri kapandı

Instagram'dan tepki çeken güncelleme: Hikaye görüntülenmeleri kapatıldı

Instagram’da hikaye görüntülemeleri kapandı

Türkiye’nin ve dünyanın önde gelen sosyal medya platformu Instagram yeni bir güncellemeyle gündeme bomba gibi düştü. Yaptığı güncellemelerle kullanıcılarını memnuniyet açısından ikiye bölen Instagram, profile sabitlenen hikayelerin görüntülenmelerini kapattı.

Haber Merkezi Yeni Şafak
Fotoğraf: Arşiv
Fotoğraf: Arşiv

Sosyal medya platformu Instagram'ın yayınladığı güncellemelerde zaman zaman köklü değişikliğe gitmesi kullanıcılar tarafından tepkiyle karşılanıyor.

Instagram, kullanıcıların öne çıkarttığı hikaye özelliğinde değişikliğe gitti. Platform, hikayelerinin kimler tarafından görüntülendiğine bakmak isteyen kullanıcılara “24 saat dolduktan sonra görüntüleyenler listesi görünmez” uyarısı veriyor.

Son güncellemeyle gelen bu yeni özellikle birlikte kullanıcılar paylaştıkları hikayeleri 24 saat geçtikten sonra profillerine sabitleseler bile kimlerin görüntülediğini göremeyecekler.

Yeni uygulama Instagram kullanıcılarını ikiye bölmüş durumda. Paylaşılan güncellemeden memnun olanlar kadar memnun olmayan kullanıcılar da var.

Bakanlık sınavı kodlama diliyle duyurdu
TEKNOLOJİ
Bakanlık sınavı kodlama diliyle duyurdu
/**/

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.