Teknoloji Twitter koronavirüs ve benzeri arama yapıldığında Sağlık Bakanlığı sitesine yönlendirecek

Twitter koronavirüs ve benzeri arama yapıldığında Sağlık Bakanlığı sitesine yönlendirecek

Dünyayı tehdit eden koronavirüs, birçok yeni uygulamaya neden oluyor. Twitter da yeni bir uyulamaya gitti. Bundan sonra kullanıcılar, "Koronavirüs, Kovid-19" ve benzeri aramalar yaptığında sayfalarında, Sağlık Bakanlığı'nın Twitter hesabı ve konuyla ilgili bilgilendirme sitesi görünecek.

Haber Merkezi Yeni Şafak
Arşiv
Arşiv

Çin'in Vuhan kentinde ortaya çıkan ve dünyayı etkisi altına alan koronavirüs nedeniyle her geçen gün yeni uygulamalar hayata geçiyor. Bunlara Twitter'ın yeni bir uygulaması da eklendi.

Cumhurbaşkanı Danışmanı İsmail Cesur, bu yeni uygulamayı Twitter hesabı üzerinden duyurdu.

Kullanıcılar Sağlık Bakanlığı sitesine yönlendirilecek

  • Yeni uygulamaya göre artık kullanıcılar "Koronavirüs, Kovid-19" ve benzeri aramalar yaptığında sayfalarında, Sağlık Bakanlığı'nın Twitter hesabı ve konuyla ilgili bilgilendirme sitesi görünecek. Bunun altında ise yine konu ile ilgili bir timeline olacak.

İran'da 42 milyon Telegram hesabının bilgileri internete sızdırıldı
TEKNOLOJİ
İran'da 42 milyon Telegram hesabının bilgileri internete sızdırıldı
Abone Ol Google News
Eylemlerin hedefi Beyaz Saray:  ABD'de çalışan Türk polis perde arkasında oynanan oyuna dikkat çekti
Dünya

Eylemlerin hedefi Beyaz Saray: ABD'de çalışan Türk polis perde arkasında oynanan oyuna dikkat çekti

ABD’de George Floyd’un ölümüne sebep olan ırkçı polis şiddeti, ülkeyi yeni bir kaosa sürükledi. Ülkenin birçok eyaletinde yaşanan eylemlerde araç yakma ve yağmalama olayları Beyaz Saray sınırına dayandı. New York Polis Departmanı’nda çalışan Erhan Yıldırım protesto eylemlerinin ANTİFA gibi gruplar tarafından yönlendirilmek istendiğine dikkat çekti. Yıldırım, “Olayın perde arkasında birileri, kaos istiyor” diye konuştu.
Büyük devlet olduğumuzu dünyaya gösterdik: Türkiye 102 ülkeye uzatttı
Gündem

Büyük devlet olduğumuzu dünyaya gösterdik: Türkiye 102 ülkeye uzatttı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Sahip olduğumuz güçlü altyapı ve değerler aynı zamanda 2023 hedeflerimizin sembolüydü. Biz salgın döneminde, büyük devlet olduğumuzu hamdolsun tüm dünyaya gösterdik” dedi. Erdoğan, Dünya Çevre Günü’nde, Ankara Atatürk Kültür Merkezi’ndeki (AKM) törenle 10 millet bahçesini açtı. Erdoğan, “Şehircilik geleneğimizin sembolü olacak millet bahçelerinden 13’ünü iki yıl önce hizmete açmıştık. Bugünle birlikte, toplamda 23 millet bahçesine ulaşmış oluyoruz. Cumhuriyetin 100. yılına girerken 81 ilimize 81 milyon metrekare millet bahçesi kazandırma hedefimize adım adım yaklaşıyoruz” diye konuştu.
Libya'dan Türkiye'ye flaş çağrı: Sondaja gelin
Dünya

Libya'dan Türkiye'ye flaş çağrı: Sondaja gelin

Türkiye ile Libya, Doğu Akdeniz’de petrol/doğalgaz sondajı için işbirliği kararı aldı. Gözler, Yunanistan’ın Libya savaşını fırsat bilerek ilân ettiği 15 ve 20 numaralı parsellere çevrildi. Türkiye-Libya deniz sınırındaki söz konusu parsellerde araştırma faaliyetleri önümüzdeki süreçte başlatılacak.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.