YEREL HABERLER

Çark Deresi muhtarları sevindirdi

İkizce Müslim Mahallesi muhtarı Seyfettin Koç, İkizce Osmaniye Mahallesi muhtarı Avni Kubilay, Acıelmalık muhtarı Mustafa Kolayyılmaz, Harmantepe muhtarı Namık Hızal, Caltıcak muhtarı Deniz Yücel ve Akcakamış muhtarı Saadettin Akdilek, Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Duran'ı ziyaret etti.

Haber Merkezi Yeni Şafak
Sakarya Nehri Çark Deresi Bağlantı Projesi'nin hayata geçmesinden dolayı Başkan Duran'a teşekkür eden muhtarlar, proje sayesinde toprakların suya kavuşacağını söylediler. İkizce Müslim Mahallesi muhtarı Seyfettin Koç, "Çark Deresi'ne su verilince topraklarımızda suya kavuşmuş olacak. İki kat daha fazla ürün alabileceğiz. Bu proje sayesine 6 köyde toplam 15 bin dönüm arazimiz suya kavuşmuş oluyor. Projeyi hayata geçiren Başkanımıza çok teşekkür ediyoruz" dedi. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Aziz Duran ise, "Bu proje ile Çark deresine saniyede 2000 litre su akıtılacak. Proje Adapazarı'nın tarihini değiştirecek nitelikte. Bu proje ile birlikte sanayi kuruluşlarımız, köylerimiz başta olmak üzere Sakarya'mız büyük ölçüde su sıkıntısından kurtulmuş olacak" dedi.

Yorum

ÖNERİLEN VİDEO
Hatalı sollama facia getirdi!

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

+