|

Yaman, deprem bölgesinde yardım dağıttı

Dilovası Belediye Başkanı Cemil Yaman, dört TIR yardımla birlikte Van'a gitti. Yaman, depremde zarar görenleri ziyaret etti ve yapılan yardımla ilgili bilgi alışverişinde bulundu.

Ekrem Meral
00:00 - 3/11/2011 Perşembe
Güncelleme: 15:52 - 3/11/2011 Perşembe
Yeni Şafak
Yaman, deprem bölgesinde yardım dağıttı
Yaman, deprem bölgesinde yardım dağıttı

Kocaeli'nin Dilovası İlçesi Belediye Başkanı Cemil Yaman, beraberinde dört TIR'la birlikte Van'a giderek hem yapılan yardımların yerine ulaştırılmasına sağladı hem de depremde zarar görenleri ziyaret etti. Başkan Yaman ayrıca Van Valisi Münir Karaloğlu ve Erciş Belediye Başkanı Zülfikar Arapoğlu'nu da makamlarında ziyaret etti, yapılan yardımla ilgili bilgi alışverişinde bulundu.

Başkan Cemil Yaman'ın Van ziyaretine Belediye Başkan Koordinötürü Kemal Memiş, Dilovası Kızılay Şube Başkanı Ali Üzer, Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Ayhan Akbulut birlikte Van Valisi Münir Karaloğlunu'da ziyaret ettiler. Bölge milletvekilleri ile de görüşen Başkan Cemil Yaman daha sonra Erciş Belediye Başkanı Zülfikar Arapoğlu ile bir araya geldi. İki kentin belediye başkanları çalışmalar hakkında bilgi alışverişinde bulunarak yapılan ve yapılacak çalışmalar hakkında da bilgi paylaşımında bulundular. Burada bir açıklama yapan Dilovası Belediye Başkanı Cemil Yaman meydana gelen depremin büyük bir afet olduğunu vurgulayarak, 'Acıları paylaşarak azaltmayı bile bir milletin evlatları olarak böylesine büyük bir acının üstesinden gelecek güçteyiz.' dedi.


ACİL ŞİFALAR DİLİYORUZ

Başkan Yaman sözlerini şöyle sürdürdü: 'Afet bölgesinde şartlar giderek ağırlaşıyor. Bölge insanının eksikleri ve ihtiyaçları var. Ülkemiz bir bütün olarak bu ihtiyaçları gidermek için burada tek yürek olması hakikaten dayanışma adına çok güzel bir örnektir. Biz duyarlı bir toplumuz. Benzer acıları yaşamış bir kentin insanlarıyız. Dilovası Belediyesi olarak duyarlılık göstererek 4 TIR dolusu ihtiyaç malzemesini buraya getirdik ve ihtiyaç sahiplerine ulaştırmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah'dan rahmet, yaralılara ise acil şifalar diliyoruz' dedi. Başkan Yaman, Van ve Erciş sokaklarını gezerek depremzedeler ve yetkililerle görüştü. Deprem enkazlarını da gezen Başkan Yaman ve beraberindeki çalışma heyeti, çadır kente geçerek beraberinde getirilen yardımları bizzat ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmasına eşlik etti. Başkan Yaman daha sonra memleketi Ağrı Hamur'a giderek Belediye Başkanı İsmet Aslan'ı ziyaret etti. Belediye Başkanı Arslan'ın makamında yapılan görüşmede Van ve Erciş izlenimlerini paylaşan Yaman yapılan yardımlarla bölge halkının bir nebze olsun acısını unuttuğunun altını çizdi. Hamur Belediye Başkanı İsmet Aslan burada Başkan Yaman'a günün anısına tablo hediye etti.

13 yıl önce