Dünya 2 köy daha temiz

2 köy daha temiz

TSK ve ÖSO, dün iki köyü daha teröristlerden arındırdı. Bülbül ile Azez arasındaki Ömer Simo köyünde kontrol sağlandı.

Haber Merkezi Yeni Şafak
​TSK ve ÖSO, dün iki köyü daha teröristlerden arındırdı. Bülbül ile Azez arasındaki Ömer Simo köyünde kontrol sağlandı.
​TSK ve ÖSO, dün iki köyü daha teröristlerden arındırdı. Bülbül ile Azez arasındaki Ömer Simo köyünde kontrol sağlandı.

Bülbül beldesine bağlı Şeyh Obası, Şeyh Horoz ve Salıkanlı bölgelerinden sonra Ömer Simo’da da PKK’lıların imha edilmesiyle birlikte Bülbül-Dikmetaş hattının birleşmesine yönelik önemli bir adım daha atılmış oldu. Afrin’in batısında da Arşali köyü teröristlerden arındırıldı. Sınır hattında askeri araç sevkiyatı ise devam ediyor. Araç konvoyuna eşlik eden vatandaşlar ise askerlere sevgi gösterisinde bulundu. Mehmetçik, vatandaşlara siren çalıp el sallayarak teşekkür etti. Konvoy içerisindeki zırhlı araçlar daha sonra mehter marşları eşliğinde sınır karakoluna hareket etti.

Şehadet şeridi

TSK ve muhaliflerin kontrolü sağlayıp arama/tarama faaliyeti yaptığı Ömer Simo köyünde bir görüntü dikkat çekti. Dost ateşine mahal vermemek ve sızmaları engellemek üzere Zeytin Dalı’nda görev alan ÖSO mensuplarının şimdiye dek taktığı ‘sarı bantlara’ dün ‘beyaz kuşak’ da eklendi. Bazı ÖSO savaşçılarının başlarında görülen ‘beyaz bez’in, şehit olma isteğini yansıttığı öğrenildi. Yani kafasına beyaz kuşak bağlayan bir muhalif, bununla “Cephede şehit olmak istiyorum” demek istiyor.

/**/

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.