Dünya Washington ve Tel Aviv elçileri Ankaraya çağrıldı

Washington ve Tel Aviv elçileri Ankara'ya çağrıldı

Washington ve Tel Aviv elçileri Ankara'ya çağrıldı

Hükümet Sözcüsü Bozdağ, Türkiye'nin Tel Aviv ve Washington büyükelçilerinin istişare amacıyla Ankara'ya çağrıldığını açıkladı.

Haber Merkezi Yeni Şafak
Foto: Arşiv
Foto: Arşiv

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, "Tel Aviv ve Washington büyükelçilerimizi istişare maksadıyla Ankara'ya çağırmıştır. Yarın TBMM'de Kudüs hakkında özel gündemle bir oturum yapılacak ve konu ele alınacak" dedi.

Bozdağ, Çankaya Köşkü'nde düzenlediği basın toplantısında, İsrail askerlerinin Filistinlilere yönelik saldırılarının ardından Bakanlar Kurulu toplantısında alınan kararları açıkladı.

Bozdağ, şunları söyledi:

"Tel Aviv ve Washington büyükelçilerimizi istişare maksadıyla Ankara'ya çağırmıştır. Yarın TBMM'de Kudüs hakkında özel gündemle bir oturum yapılacak ve konu ele alınacak. Hükümetimiz de bu konuyla ilgili TBMM'ye bilgi sunacaktır. Ayrıca Dışişleri Bakanlığımızın yapacağı girişimle Birleşmiş Milletler Genel Kurulu, Türkiye tarafından toplantıya çağırılacaktır. Bu somut adımları atma ve uygulama kararını hükümetimiz vermiştir."

Erdoğan: İsrail bir terör devletidir
DÜNYA
Erdoğan: İsrail bir terör devletidir

Filistin için 3 günlük yas ilan edildi
GÜNDEM
Filistin için 3 günlük yas ilan edildi
/**/

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.