Dünya Afrin, desteği yüzde 67ye çıkardı

Operasyonlar hükümete desteği arttırdı

Afrin, desteği yüzde 67’ye çıkardı

Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı Harekatı, hükümete desteği artırdı. Kamuoyu araştırması yapan uzmanlar, halkın yurtiçi ve dışında teröre vurulan darbeyi takdirle karşıladığını söyledi. Denge Araştırma Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Basri Yıldız, “Son araştırmada hükümete güven ve destek oranı yüzde 67’lere çıktı” dedi.

Yılmaz Bilgen Yeni Şafak
Zeytin Dalı Harekatı ile 18 Mart’ta Afrin ilçe merkezini ele geçiren Mehmetçik, zafer pozunu Hilal oluşturarak vermişti.
Zeytin Dalı Harekatı ile 18 Mart’ta Afrin ilçe merkezini ele geçiren Mehmetçik, zafer pozunu Hilal oluşturarak vermişti.

Türkiye’nin son 1,5 yıldır sınır ötesinde gerçekleştirdiği başarılı operasyonlar halkın yönetime destek oranını arttırdı. Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı harekatlarından sonra vatandaşların, hükümete desteği yüzde 67’ye ulaştı. Operasyonlarla teröristlere vurulan darbeler, her kesimden insanda takdir ve güven duygusu uyandırdı.

Türkiye'nin son 1,5 yıldır sınır ötesi ve yurtiçinde terör örgütlerine karşı gerçekleştirdiği operasyonlar, halkın yönetime destek oranını yüzde 67’lere çıkardı. Yeni Şafak'a konuşan uzmanlar, başta büyükşehirler olmak üzere Karadeniz ile Güneydoğu'da yapılan operasyonlar ve Fırat Kalkanı ile Zeytin Dalı harekatlarıyla terör örgütlerine vurulan etkin darbelerin toplumun her kesimi tarafından takdirle karşılandığını belirtiyor.

HÜKÜMETE GÜVEN ARTTI

Denge Araştırma Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Basri Yıldız, yaptıkları son saha araştırmasında Türkiye’nin sınır ötesi ve yurt içi operasyonlarından dolayı hükümete güven ve destek yüzdesinin yüzde 67’lere ulaştığını söyledi. Türkiye’de daha önce yaşanan seçim süreçlerinde siyaset ve idarenin seyrini değiştirme amaçlı bir çok girişimin yaşandığına dikkat çeken Yıldız, bu seçimin daha farklı bir iklimde yapılacağını belirtti.

Denge Araştırma Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Basri Yıldız

GÜVEN DUYGUSU UYANDIRDI

DEAŞ, PKK, DHKP-C, FETÖ'ye yapılan operasyonların önemine vurgu yapan Yıldız, “Önce Cerablus sonrasında ise Afrin’de elde edilen dış operasyon başarısı halk nezdinde özgüven oranını ciddi anlamda artırdı” dedi. Yıldız, “teröre karşı verilen mücadele sürecinde kullanılan İHA, tank, helikopter, füze ve zırhlı araçlardan oluşan savunma konseptinin her kesimden insanda ciddi anlamda takdir ve güven duygusu uyandırdığını, yaptıkları son ankette de bu durumun rakamlara yansıdığını” ifade etti. Yıldız, “Türk insanı ulusal savunma konusunda dışa bağımlılık açmazının Afrin’de ciddi anlamda aşıldığı gerçeğini gördü ve sınır güvenliği konusunda alınan mesafe ekonomi kadar ağırlık kazanan unsur oldu” diye konuştu.

KÜRT KAMUOYU DESTEKLİYOR

Türkiye’nin Afrin'de gerçekleştirdiği Zeytin Dalı Harekatı ile elde ettiği başarının Kürt kamuoyu tarafından da ciddi anlamda destek gördüğünü kaydeden Yıldız, “Yaptığımız anket, CHP, MHP tabanı kadar HDP’ye oy veren kesimlerin de bu süreci desteklediğini gösterdi” ifadelerini kullandı. Yıldız, şunları söyledi: “Bundan önceki seçimlerde ekonomi merkezli seçim kampanyası yürüten AK Parti, bu seçimde elde edilen başarılı operasyonlara ve elde edilen kazanımlara paralel olarak güvenlik maddesini de başat faktör olarak ön plana çıkaracak.”

Genar Araştırma Genel Koordinatörü Mustafa Şen

Harekatın kendine has takvimi var

Genar Araştırma Genel Koordinatörü Mustafa Şen de “Hiçbir hükümet herhangi bir seçimde kendi hanesine artı puan getirsin diye askeri operasyon yapmaz” tespitinde bulundu. Şen, “Her operasyonun kendine has doğası ve takvimi vardır. Türkiye’nin sınır ötesi operasyonları da bu takvim ve strateji doğrultusunda gerçekleşti. Zaten böylesine kritik adımlar bu doğrultuda atılırsa ancak başarı gelir. Lazkiye’den başlayan ve İran sınırına kadar uzanan hat terör bölgesine dönüştürüldü. Bundan sonraki süreçte bu durum daha fazla özen gösterilecek hususlar arasında yer alacak” dedi.

Sınırda İsrail katliamı
DÜNYA
Sınırda İsrail katliamı

Katar’ı bırak İran’a bak
DÜNYA
Katar’ı bırak İran’a bak
Yunanistanın çaresiz mücadelesi

Yunanistan'ın
çaresiz mücadelesi

Denizlerdeki denge mücadelesini Türk SİHA'ları boşa çıkardı.
Bölgeden 136 araç çıkış yaptı

Bölgeden 136 araç çıkış yaptı

​TSK, teröristlerin bölgeden çekilmesini yakından takip ediyor.
Güvenli bölge masada

Güvenli bölge masada

Dünyanın gözü ​Soçi'deki Erdoğan-Putin zirvesinde.
Tepki çekmişti

Tepki çekmişti

Kapalıçarşı yönetiminden 'tarihi kitabeye kamera' açıklaması.
Türkiye'de bir ilk

Türkiye'de bir ilk

Alüminyum motor bloku için test üretimi başladı.
Türk gözlem noktasına 15 km'de

Türk gözlem noktasına 15 km'de

Esed, Türkiye'nin İdlib'deki üssüne en yakın noktaya gitti.
TRT World Forum'da “Kaşıkçı Cinayeti" konuşuldu

TRT World Forum'da “Kaşıkçı Cinayeti" konuşuldu

​Cemal Kaşıkçı Cinayeti: Bölgesel Jeopolitiğin Bir Yansıması mı?” oturumunda konuşuldu
En yüksek<br>rakımlı sınır: Everest

En yüksek
rakımlı sınır: Everest

Nepal ve Çin, dünyanın en yüksek zirvesinde ayrılıyor.
Şehit nişanlısını gelinlikle uğurladı

Şehit nişanlısını gelinlikle uğurladı

Barış Pınarı Harekatı şehidi Ankara'da toprağa verildi.
Kandil'in 'SİHA' kabusu<br>devam ediyor

Kandil'in 'SİHA' kabusu
devam ediyor

MİT ve TSK'dan PKK'nın sözde yöneticilerine nokta atış.

70'lik ninenin gururlandıran yaşamı

70'lik ninenin gururlandıran yaşamı

Çocuklarının yardımını reddetti katırıyla odun satıyor.
Sözde sorumlu etkisizleştirildi

Sözde sorumlu etkisizleştirildi

Mardin'deki teröristin kimliği tespit edildi.
50 bin liralık<br> kredi desteği

50 bin liralık
kredi desteği

​Bakan Varank girişimcilere yeni müjdeyi verdi.
TikTok'ta terör propagandası

TikTok'ta terör propagandası

​Örgüt videolarını yayan DEAŞ hesapları silindi.
İadede müşteriye İBAN dayatması

İadede müşteriye İBAN dayatması

Nakit iade yapılmayarak başka ürün aldırılıyor.
'Kölelik düzenine' yaptırım

'Kölelik düzenine' yaptırım

Çalışma izni olmayan yabancıları çalıştıranlara çok ağır ceza

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.