Dünya İbadiye suikast iddiası

İbadi'ye suikast iddiası

Irak Başbakanı Haydar el-İbadi'nin terör örgütü DAEŞ'ten geri alınan Ramadi'yi ziyareti sırasında suikast girişimine uğradığı iddia edilirken, Başbakanlık ofisi söz konusu iddianın asılsız olduğunu bildirdi.

Haber Merkezi AA
Başbakanlık basın ofisinin Irak devlet televizyonundan yayınlanan açıklamasında, "Bazı basın yayın organlarında Başbakan İbadi'nin konvoyunun Ramadi'de silahlı saldırıya uğradığı haberinin gerçekle hiçbir ilgisi yok ve asılsızdır" ifadeleri kullanıldı.

Açıklamada, "Basın yayın organlarını çalışmalarında doğruluk ve tarafsızlık ilkelerine riayet etmeye ve bilgileri güvenilir kaynaklardan edinmeye davet ediyoruz" ifadesine yer verildi.

Başbakan İbadi'nin, Iraklı güçlerce DAEŞ'ten geri alınan Ramadi'ye giderek, kent merkezindeki stratejik öneme sahip hükümet binalarını ziyaret edip, oradaki askerleri tebrik ettiği bildirildi.


Abone Ol Google News

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.